Evernote jest bardzo przydatnym narzędziem, które sprawdza się zarówno w pracy, jak i na co dzień w prywatnym zastosowaniu. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę z jego możliwości. Przydatne funkcje w Evernote pozwolą Ci zaoszczędzić sporo czasu i jeszcze lepiej wszystko zorganizować. W ten sposób odpowiednio i estetycznie opiszesz materiały ze stron internetowych, które będą czytelne dla Ciebie oraz osób, którym udostępnisz swoje notatki. 

Szukasz czegoś w Google? Znajdź to jednocześnie w Evernote

Przydatne funkcje w Evernote

Korzystasz z Chrome’a, Opery, Firefoksa lub Safari? Zainstaluj w przeglądarce oficjalny dodatek Evernote’a. Pozwala on na wygodne zapisywanie wycinków ze stron internetowych w Twoim notesie. Co więcej, podczas korzystania z popularnych wyszukiwarek takich jak Google, Bing czy Yahoo! otrzymane wyniki zostaną wzbogacone dodatkowo o pasujące notatki z Evernote’a. Jest to szczególne przydatne rozwiązanie w przypadku dużych notesów.

Twórz notatki głosowe

Evernote dostępny jest również na telefony z Androidem oraz iOSem. Dedykowana aplikacja daje Ci dostęp do wszystkich funkcji notesu. Tym, czym wyróżnia się mobilna wersja, jest możliwość tworzenia notatek głosowych. Idealne rozwiązanie dla osób będących w ciągłym biegu. Wystarczy nagrać to, co właśnie wpadło nam do głowy, a całym planowaniem zajmiesz się później. Notatki audio możesz odtworzyć na komputerze i wzbogacić o ewentualny komentarz.

Pobierz Evernote z Google Play.

Wygodny widok PDF-ów

Przydatne funkcje w Evernote

Do Evernote’a możesz również wrzucać całe PDF-y. Powstaje wtedy nowa notatka z tym plikiem. Tym, co wyróżnia Evernote’a, jest wygląd takich dokumentów. Są on dostępne w wygodnym poglądzie umożliwiającym ich swobodne przeglądanie. Co więcej, cały czas możesz pobrać oryginał pliku lub otworzyć go w przeglądarce. Narzędzie pozwala także na dodawanie różnych adnotacji czy wyróżnień jak na zdjęciu. Tego typu elementy możesz później spokojnie przesuwać i usuwać, jeśli uznasz, że są zbędne.

Zobacz także: Potrzebujesz zamienić szybko obraz w tekst? Aplikacje OCR sprawią, że przepiszesz screena w jedną chwilę

Zarządzaj swoimi zadaniami

Przydatne funkcje w Evernote

Evernote to również uniwersalne narzędzie do zarządzania zadaniami. Możesz przygotować w ramach notatki listę czynności, które musisz wykonać. Pomogą Ci w tym pola wyboru. Jeśli jest to jakieś szersze zagadnienie, możesz również stworzyć dla niego osobną notatkę. Dzięki temu zamieścisz w niej wszystkie niezbędne informacje takie jak opis, status czy termin wykonania. Narzędzie pozwala także na ustawienie przypomnienia, aby jeszcze łatwiej było Ci monitorować wykonanie zadania.

Wygodne wyszukiwanie

Przydatne funkcje w Evernote

Evernote znacznie ułatwia odnajdywanie potrzebnej Ci treści. Jest w stanie przeszukiwać nie tylko notatki tekstowe, ale również rozpoznany tekst na fotografiach. Opcja ta całkiem nieźle radzi sobie z krzywymi fotografiami czy nawet pismem odręcznym. Jeśli posiadasz bardzo dużo różnych grafik w swoim notatniku, znacznie ułatwi Ci to poruszanie się po notatniku i wyszukiwanie potrzebnych treści.

Chcesz komuś wysłać swoje notatki? Wcale nie musi mieć konta Evernote

Udostępnianie w Evernote

Jeśli chcesz podzielić się ważnymi notatkami ze studiów, szkoły czy pracy, wcale nie musi to być użytkownik Evernote’a. Wystarczy, że udostępnisz daną stronę za pomocą linku. W ten sposób każda osoba, która dany link otrzyma, będzie mogła wyświetlić Twoją notatkę. Opcja ta dostępna jest w przypadku pojedynczych notatek, całe notesy można udostępniać jedynie za pomocą zaproszenia na konkretny adres e-mail. Pojedyncze notatki również można udostępniać w formie zaproszenia na adres e-mail.

Zobacz także: Przydatne aplikacje na Androida, które usprawnią Twoje życie

Przydatne funkcje w Evernote pozwolą na wydajną pracę. Aplikacja jest dużym narzędziem, które pozwala na robienie zaawansowanych notatek cyfrowych i dzielenie się nimi z innymi osobami. Wiele przydatnych funkcji sprawia, że możesz sporządzać notatki dużo szybciej oraz bardziej efektywnie niż w podobnych aplikacjach. Koniecznie skorzystaj ze wtyczki do przeglądarki Web Clipper. Pozwoli bardzo szybko zapisywać materiały ze stron internetowych oraz je dodatkowo opisywać. Jeśli podstawowe funkcje nie są dla Ciebie wystarczające, wtedy powinieneś zastanowić się nad wersją premium i wyborem odpowiedniego wariantu dla siebie. 

Źródło grafiki wyróżniającej: Logo zdjęcie utworzone przez rawpixel.com – pl.freepik.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Żółkiewicz

Miłośnik nowoczesnych technologii, w których docenia przede wszystkim możliwości zdalnej współpracy. Ceni przede wszystkim technologiczne zastosowanie w zakresie biznesu. Od wielu lat redaktor poszczególnych serwisów internetowych.