Android 10 miał swoją oficjalną premierę całkiem niedawno. Jak zwykle, w nowym wydaniu Zielonego Robocika pojawiło się całkiem sporo zmian i nowości. Jedną z istotniejszych innowacji jest przede wszystkim ta, która usuwa wskaźnik procentowy baterii w Szybkich ustawieniach i zastępuje go szacowaną godziną, do której urządzenie będzie działać. Na szczęście w prosty sposób można wrócić do znanego nam wszystkim wskaźnika procentowego baterii. Już tłumaczę, jak to zrobić.

Jak włączyć wskaźnik procentowy baterii w Androidzie 10?

Aby włączyć wskaźnik procentowy baterii w systemie Android 10, udaj się do aplikacji Ustawienia. Następnie odszukaj sekcji Bateria, przejdź do niej i włącz Wskaźnik procentowy baterii. Gdy już to zrobisz, to na swoim ekranie zobaczysz widok jak na powyższym zrzucie ekranu – procent baterii pojawi się obok jej ikonki.

Zobacz także: Mieszkańcy pewnego szczęśliwego kraju mogą już korzystać z Disney+. Za darmo

Jak włączyć wskaźnik procentowy baterii w Androidzie 10

Przejdźmy teraz do kwestii włączania wskaźnika procentowego baterii w Szybkich ustawieniach, które możecie wywołać przeciągając palcem w dół ekranu. Domyślnie w Androidzie 10 w Szybkich ustawieniach zobaczymy szacowaną godzinę, do której urządzenie będzie działać. Aby to zmienić i przywrócić tu wskaźnik procentowy baterii, przejdź do aplikacji Ustawienia. W polu wyszukiwania wpisz Device Health Services i kliknij w tę frazę. Następnie wybierz opcję Wyłącz, po czym w Szybkich ustawieniach powinieneś z powrotem dostrzec znany Ci wskaźnik procentowy baterii. Jeśli masz jakieś pytanie, to śmiało zadaj je w komentarzach!

Źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.