Jak zablokować lub odblokować numer i po co to robić? Oczywiście może to być przydatne, gdy przytrafi nam się niemiła sytuacja bycia ofiarą stalkera. A może po prostu, gdy nie mamy ochoty z kimś rozmawiać lub otrzymywać masy wiadomości. Jeżeli ktoś do nas bez przerwy wypisuje lub wydzwania, możemy chcieć go zablokować. Mając smartfona, możemy to bardzo prosto i szybko zrobić. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pozbyć się problemu. Połączenia z zablokowanych numerów nie pojawią się wtedy w spisie połączeń, SMS-ów nie ma w aplikacji Wiadomości. Dostaniemy powiadomienie o tym, że dany numer próbował nawiązać z nami kontakt, natomiast możemy to wyłączyć i wtedy na zawsze zapomnimy o tej natarczywej osobie. Większość producentów umożliwia również blokowanie wszystkich nieznanych numerów, co również może być bardzo przydatne. Uchroni nas to przed słabymi żartami, oszustami, czy reklamami.

Jak zablokować i odblokować numer na Androidzie?

jak zablokować i odblokować numer

Opcja ta może się różnić w zależności od aplikacji w telefonie, której używamy, czy też samej nakładki producenta. Zazwyczaj wystarczy, że wejdziecie w aplikację, z której wykonujecie połączenia, następnie wybierzemy kontakt lub numer ze spisu połączeń i wciśniecie „Zablokuj Numer„. W niektórych aplikacjach może być to po prostu „blokuj”, „zablokuj” lub ewentualnie „Zablokuj/zgłoś spam„. Po zablokowaniu numeru w dialerze powinny zostać zablokowane również wiadomości SMS od tego numeru. Jeżeli tak się nie stało, to zerknij do aplikacji, która obsługuje wiadomości SMS na twoim smartfonie i poszukaj w ustawieniach kontaktu opcji blokady spamu.

Odblokować numer możecie analogicznie jak w przypadku blokowania. Nie możecie znaleźć numeru, który zablokowaliście w spisie połączeń, wiadomości czy w kontaktach lub po prostu chcecie sprawdzić listę wszystkich zablokowanych numerów? W zależności od telefonu lokalizacja tej listy może być różna. Standardowo, ścieżka do tej listy wygląda następująco: Telefon->Więcej (trzy kropki)->Ustawienia->Zablokowane numery (lub Blokuj numery). Może być to też: Telefon->Więcej(trzy kropki)->Menadżer Kontaktów->Zablokowane Numery. Gdy już tam dotrzemy, wystarczy, że usuniemy numery z listy, których nie chcemy dłużej blokować.

Zobacz też: Jak przesiąść się z iOS na Androida? – Dysk Google

Jak zablokować i odblokować numer na iPhone?

jak zablokować i odblokować numer

Na iPhone jest nieco łatwiej ze względu na to, że system jest ujednolicony i każdy będzie miał w tym samym miejscu daną opcję. Tak więc, aby zablokować dany numer, wchodzimy w: Telefon->Ostatnie->Ikona „i” obok numeru lub kontaktu->Blokuj tę osobę. Identycznie możemy zrobić w aplikacji FaceTime. Żeby zablokować SMS-y, wchodzimy w daną rozmowę w aplikacji wiadomości, następnie dotykamy kontakt na górze rozmowy, a potem ikonę „i„. Wciśnij nazwę lub numer telefonu i na koniec opcję „Blokuj tę osobę„.

W celu zarządzania listą zablokowanych numerów musimy wejść w: Ustawienia->Telefon->Blokowanie i identyfikacja połączeń. Dla FaceTime będzie to Ustawienia->FaceTime->Blokowane. W Wiadomościach również: Ustawienia->Wiadomości->Blokowane. Możemy tu bez problemu usunąć wcześniej zablokowane numery lub kontakty w celu ich odblokowania.

 

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Kacper Rygielski