Android stał się na tyle kompletnym systemem, że coraz więcej osób przesiada się na niego z iOS. Oprócz samego zwiększenia szybkości i stabilności systemu może być też wiele innych powodów do przesiadki. Niektórzy chcą pewnie spróbować czegoś nowego. Może są znudzeni systemem od Apple albo brakuje im rozwiązań znanych z Androida? Może samo urządzenie, które obsługuje Androida, zaintrygowało kogoś na tyle, by zmienić platformę? Inni może chcą po prostu trochę zaoszczędzić? Telefony z Androidem zazwyczaj są znacznie tańsze od iPhone’ów. Na pewno każdy, kto jeszcze nie przenosił się z iPhone’a, na smartfon z Androidem zadał sobie pytania – jak przenieść wszystkie dane? Jak przesiąść się z iOS na Androida? Będę musiał wszystko konfigurować od nowa? Większość niestety tak, przecież to zupełnie inny system i telefon. Natomiast podstawowe rzeczy typu kontakty, zdjęcia i inne media bez problemu przeniesiemy na nowe urządzenie. Wpis ten jest dla osób raczej nieobeznanych z telefonami i chcących prosto i łatwo przenieść swoje dane.

Zobacz też: Przyszłość, w której ludzie żyją razem z humanoidalnymi robotami. Jak może wyglądać?

Jak przesiąść się z iOS na Androida?

Sposobów na to jest wiele, istnieje dużo aplikacji i narzędzi do przenoszenia danych. Sami producenci telefonów tworzą własne aplikacje, które pomagają w przeniesieniu naszych danych na nowy telefon. Często nie musimy nawet korzystać z kabla, wszystko dzieje się w chmurze. Są też takie aplikacje, które pozwalają na przeniesienie danych poprzez połączenie dwóch urządzeń kablem. Z jednej strony Lightning, z drugiej USB (lub USB-C). Pamiętajcie, że jeżeli czegoś nie możecie przenieść za pomocą aplikacji, możecie zrobić to ręcznie. Wystarczy skopiować pliki z telefonu lub komputera i wkleić do odpowiednich katalogów na nowym telefonie. W Androidzie w przeciwieństwie do iOS’a nie ma z tym problemu. Jest to dość żmudna metoda, ale warto wiedzieć o takiej możliwości.

Dysk Google

Jak przesiąść się z iOS na Androida

Dzisiaj zaprezentuję Wam bardzo prosty sposób z użyciem chmury od giganta z Mountain View. Dysk Google to łatwe w użyciu narzędzie, które pomoże nam przenieść takie dane jak: kontakty, zdjęcia, wydarzenia i notatki z kalendarza. Jak przesiąść się z iOS na Androida przy użyciu Dysku Google? Wystarczy, że wykonasz poniższe kroki:

  1. Zainstaluj aplikację Dysk Google na swoim iPhone. (jeżeli już ją posiadasz, zaktualizuj ją do najnowszej wersji)
  2. Zaloguj się na swoje konto Google w aplikacji Dysk Google. (jeżeli masz konto Gmail lub YouTube to na pewno je posiadasz, jeżeli nie, to załóż nowe)
  3. Otwórz kreatora tworzenia kopii zapasowej. Wejdziesz do niego, klikając Menu -> Ustawienia -> Kopia Zapasowa.
  4. Wybierz, co chcesz przenieść na nowy telefon lub po prostu przenieś wszystko, klikając – Rozpocznij tworzenie kopii zapasowej.
  5. Poczekaj. Jeśli masz dużo danych, a zwłaszcza zdjęć może to trochę potrwać. Podłącz iPhone do ładowarki i zapewnij stabilne połączenie z siecią WiFi.
  6. Gdy kopia została utworzona, zaloguj się na konto Google na swoim nowym smartfonie z Androidem.
  7. To wszystko. Wystarczy poczekać, aż kopia zostanie przywrócona. Możesz w tym czasie korzystać z urządzenia.
  8. Wyłącz iMessage na swoim starym iPhone. W innym wypadku możliwe, że nie będziesz otrzymywał SMSów od użytkowników iPhone’ów.

 

Kacper Rygielski