Czasem może się zdarzyć, że zapomnimy hasła do swojego iPhone, albo ktoś przez zbyt dużą ilość prób wpisania PIN-u zablokuje nam całkiem urządzenie. Co zrobić, gdy mamy zablokowany iPhone? Oczywistą radą jest, aby postarać się przypomnieć sobie hasło, a jak mamy czasowo zablokowany telefon to poczekać, aż blokada minie. Domyślam się, że trafiliście tu dlatego, że to nie podziałało. Nie możecie przypomnieć sobie kodu do swojego iPhone albo blokada jest ustawiona na tak długi okres, że nie opłaca się czekać.

Macie w zasadzie tylko jedno wyjście z takiej sytuacji. Musicie wymazać telefon z danych, czyli odtworzyć iPhone za pomocą iTunes. W tym momencie, jeśli zrobiliście wcześniej kopię zapasową danych lub automatycznie zgrywała się ona na chmurę – jesteście wygrani. Po odtworzeniu systemu na nowo będziecie mogli łatwo przywrócić wszystkie prywatne dane. Jeśli nie zrobiliście kopii zapasowej wcześniej, to już nic nie wskóracie. Ewentualnie jeśli mieliście włączoną Siri i ustawiony dostęp przy zablokowanym ekranie to możecie przy jej pomocy przejrzeć swoją historię połączeń, wiadomości, listę kontaktów czy skrzynkę e-mailową. Aczkolwiek nie da wam to za wiele.

Jak odblokować zablokowany iPhone?

Musisz odtworzyć wersję systemu na swoim telefonie za pomocą iTunes. Instrukcja jak to zrobić jest prawie identyczna z tą, której używamy do cofania aktualizacji. Tyle że tutaj nie musisz ściągać odpowiedniej wersji, tylko iTunes sam pobierze najnowszą, jaka wyszła na twoje urządzenie.

 1. Ściągnij iTunes na swój komputer (lub zaktualizuj do najnowszej wersji, jeśli już go posiadasz).
 2. Upewnij się, że telefon nie jest podłączony do komputera. Włącz program iTunes.
 3. Przełącz iPhone w tryb awaryjny. W tym celu:
  1. iPhone 8 i nowsze: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk boczny. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
  2. iPhone 7 i 7 Plus: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk zmniejszania głośności. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
  3. iPhone 6s i starsze: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk Home. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
 4. Na komputerze pojawi się okienko z wyborem odtworzenia i uaktualnienia systemu. Ciebie interesuje tylko i wyłącznie opcja Odtwórz.
 5. iTunes sam pobierze odpowiednią aktualizację, a następnie wgra ją na nasz telefon. Jeżeli proces potrwa dłużej niż 15 minut, telefon może wyjść z trybu awaryjnego. W takim przypadku trzeba powtórzyć kroki 2, 3 i 4.
 6. Po zakończeniu operacji odtwarzania iPhone sam się uruchomi. To wszystko, iPhone jest odblokowany.

Miejmy nadzieję, że więcej razy nie będziesz musiał korzystać z tego poradnika. Możesz teraz przywrócić kopię zapasową danych lub skonfigurować telefon od nowa.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Rygielski