iPhone jak cofnąć aktualizację

iPhone – jak cofnąć aktualizację za pomocą iTunes?

Porady

Aktualizacje mają to do siebie, że czasem poza wprowadzeniem usprawnień, nowych funkcji mogą zafundować nam również niespodziewane problemy, błędy systemu, gorsze działanie baterii, restarty telefonu. Nie ważne z jakiego powodu, nowa wersja systemu może nam przeszkadzać na tyle, że chcemy wrócić do poprzedniej. Jak cofnąć aktualizację na iPhone? iOS od zawsze słynął ze swojej stabilności, niestety nie każda aktualizacja jest pozbawiona wad. Na szczęście, Apple umożliwia tak zwane odtworzenie poprzedniej wersji lub po prostu innej, którą sobie wybierzemy z aktualnie dostępnych (czyli podpisanych przez Apple). Więc jak cofnąć aktualizację na iPhone? Okazuje się, że można to bardzo prosto zrobić za pomocą programu iTunes. Jeśli nie macie go jeszcze zainstalowanego na swoim komputerze, to zróbcie to. Poniżej przedstawię Wam krok po kroku jak przejść proces cofania aktualizacji, czyli wgrywania poprzedniej wersji systemu iOS.

Zobacz też: Przychody Apple w segmencie smartfonów wciąż spadają

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

iPhone – jak cofnąć aktualizację za pomocą iTunes?

Na wstępie chciałbym przypomnieć o tym, że warto upewnić się, czy wszystkie dane, na jakich nam zależy, są zapisane w chmurze, lub mamy ich kopie zapasowe. Wgranie innej wersji systemu wyczyści urządzenie z danych.

 1. Wejdź na stronę ipsw.me i pobierz wersję systemu, do której chcesz wrócić. Aby to zrobić, kliknij swój model iPhone, następnie wybierz odpowiedni plik IPSW i wciśnij przycisk Download. Musisz wiedzieć, że przez iTunes można wgrać tylko takie wersje systemu, które są aktualnie podpisane przez Apple. Więc twój wybór ogranicza się tylko do tych zaznaczonych na zielono. Znajdują się one w rubryce Signed IPSWs.
 2. Wyłącz funkcję Znajdź Mój iPhone. Zrobisz to, wchodząc w ustawienia na swoim telefonie, a następnie Apple ID->iCloud->Znajdź Mój iPhone.
 3. Zaktualizuj iTunes na swoim komputerze do najnowszej wersji.
 4. Podłącz iPhone do komputera i uruchom iTunes.
 5. Włącz tryb awaryjny na iPhone:
  1. iPhone 8 i nowsze: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk boczny. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
  2. iPhone 7 i 7 Plus: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk zmniejszania głośności. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
  3. iPhone 6s i starsze: wyłącz urządzenie. Następnie podłącz je do komputera, jednocześnie przytrzymując przycisk Home. Puść przycisk, dopiero gdy pojawi się ekran trybu awaryjnego.
 6. Na komputerze pojawi się nam okienko z wyborem odtworzenia i uaktualnienia. Nas interesuje opcja Odtwórz. Klikamy więc Odtwórz, jednocześnie trzymając wciśnięty przycisk Shift (na Windows) lub ALT (na macOS).
 7. Wybierz ściągnięty wcześniej plik ISPW i potwierdź.
 8. Po zakończeniu operacji odtwarzania iPhone uruchomi się z poprzednią wersją systemu. Możemy teraz przywrócić kopię zapasową danych lub skonfigurować telefon od nowa.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x