Jak uruchomić aplikacje z komputera? To proste

Przenieś się z komputera na telefon

Porady

Twój telefon teoretycznie potrafi tyle samo, co Twój komputer. Czasami nawet więcej. Możesz na przykład używać na nim tych samych gier i programów, które do tej pory miałeś tylko na laptopie. Tylko tu pojawia się problem: Facebook, Instagram, LinkedIn, a także Allegro i wiele innych aplikacji czy gier zapyta Cię o login i hasło podczas pierwszej próby uruchomienia. Jeśli je pamiętasz, to super. Co zrobić, jeśli za Chiny ludowe nie wiesz, na jakie dane się rejestrowałeś? Przeczytaj poradnik i przenieś się z komputera na telefon.

Bądź mobilny: przenieś się z komputera na telefon

Przenieś się z komputera na telefon. Właśnie o tym jest dzisiejszy poradnik

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Problem jest dość powszechny: zakładałeś konto na portalu społecznościowym, aukcyjnym, na forum albo w jakimkolwiek innym zakątku Internetu, aż w końcu usługa internetowa doczekała się swojej własnej aplikacji na telefony. Jeżeli do tej pory zaglądałeś tam poprzez przeglądarkę mobilną, to być może nie zauważyłeś utrudnień. I to by się zgadzało, bo gdy na komputerze masz na przykład przeglądarkę Chrome (z pewnością podobnie będzie dla Firefoxa, a na innych nie testowałem) i taką samą na smartfonie, to jej mechanizmy zarządzania hasłami kojarzą oba Twoje urządzenia i przekazują sobie loginy i hasła. No ale aplikacja ma być ułatwieniem w korzystaniu z usług ulubionej strony. Co zrobić, aby logować się właśnie przez nią?

Zobacz też: Jak jednym kliknięciem uruchomić dwie aplikacje w Multi Window?

Na szczęście sprawa jest dość prosta. Pokażę Ci rozwiązanie przy korzystaniu z komputera i telefonu. Tak naprawdę wystarczyłby sam smartfon, ale jest tam trochę więcej klikania, dlatego ułatwiam sprawę. Opisana tu metoda dotyczy przeglądarki Chrome i przypuszczam, że na innych wygląda to bardzo podobnie.

Granie na smartfonie

Zanim będziesz mógł zalogować się w telefonie na swoje konto, które stworzyłeś na komputerze, to przyda Ci się kilka informacji. Uruchom na komputerze stronę, do której się logujesz lub nawet jesteś automatycznie logowany, bądź też stale zalogowany. Na pasku adresu, czyli na górze, gdzie wpisuje się czasami „www.” i jakiś adres strony internetowej, powinna pojawić się ikona klucza – po prawej stronie, na końcu paska. Gdy na nią najedziesz, to wyświetli się nazwa „Zarządzaj hasłami”, a gdy klikniesz, to pojawi się okienko. Tam przeczytasz komunikat „Zapisano hasła do tej strony”, a niżej będzie Twój login lub adres e-mail (często loginem jest adres e-mail) i hasło w ukrytej postaci (jako kropki). Jest też przycisk „Zarządzaj hasłami”. Kliknij w niego.

Powinna się otworzyć nowa zakładka z Ustawieniami przeglądarki, a konkretnie z hasłami. Masz przed sobą kompletną listę loginów i haseł wraz z przyporządkowanymi do nich stronami internetowymi. Teraz skorzystaj z wyszukiwarki haseł (jest w prawym górnym rogu opisana jako „Szukaj haseł”) i wpisz początek lub dowolny inny fragment adresu strony. Chcesz znaleźć hasło do Allegro? To wpisz „all” albo „gro” – w każdym przypadku znajdziesz to, czego szukasz.

Na koniec kliknij jeszcze ikonkę oka obok zakropkowanego hasła. Dzięki niej stanie się ono jawne i spokojnie je odczytasz. Teraz przepisz do aplikacji na telefonie i ciesz się dobrodziejstwem płynącym z istnienia dedykowanych aplikacji.

Wiedziałeś od dawna, gdzie szukać zapisanych w przeglądarce haseł? To świetnie. A jeżeli nie, to mam nadzieję, że nowa wiedza będzie dla Ciebie pożyteczna.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x