Jak jednym kliknięciem uruchomić dwie aplikacje w Multi Window?

1 minuta czytania
Komentarze

Samsung razem z wprowadzeniem Galaxy Note8 przedstawił światu możliwość uruchamiania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie za pomocą jednego skrótu. Samo Multi Window zostało wprowadzone przez Google razem z Androidem 7.0 Nougat, chociaż pierwsze zalążki takiego rozwiązania ujrzeliśmy już w Marshmallow. Koreańczycy nie czekali na Amerykanów i już od stosunkowo dawna oferowali możliwość podzielenia obszaru roboczego na dwa procesy.

Rozwiązanie zaprezentowane razem z Galaxy Note8 nie jest niczym szczególnym, ale niewątpliwie ułatwia pracę. Nie musimy włączać dwóch aplikacji i później ustawiać ich z menedżera zadań. Wystarczy jedno kliknięcie. Taka możliwość jest również dostępna na innych urządzeniach za sprawą programu Split-screen creator.

Aplikacja jest darmowa (Klik!), ale jest też wersja „Pro”. Pozwala ona na wybór paczek ikon oraz usunięcie jej własnej ikony z listy programów. Koszt 4,39 zł razem z obietnicą braku reklam i pierwszeństwa w testowaniu nowych funkcji.

Nie rzuciły mi się w oczy reklamy, ale prawdopodobnie niedługo mogą się pojawić – wybór należy do Was. Oczywiście należy korzystać z urządzenia, pracującego pod kontrolą Androida Nougat (lub nowszego).

Motyw