ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Xiaomi Redmi Note 5 na renderach – świetny smartfon i świetna cena?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Xiaomi Redmi Note 5 już wkrótce powinien pojawić się na rynku. Do tej pory jeszcze nie widzieliśmy go na prawdziwych zdjęciach, lecz najnowsze rendery zdają się to rekompensować. Duży ekran, cienkie ramki i podwójny aparat w takiej cenie mogą być przepisem na sukces.

Zacznijmy od designu, który zapowiada się naprawdę interesująco. Xiaomi Redmi Note 5 będzie „prawie bezramkowym” smartfonem. Jak możemy zobaczyć na poniższej grafice, boczne ramki są bardzo małe, a górna część ekonomicznie zagospodarowana. Również pod ekranem znajduje się porządek. Umieszczone zostały tam dotykowe klawisze funkcyjne. Producent postawił na 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD.

Specyfikacja techniczna zakłada pojawienie się wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 630 bądź Qualcomm Snapdragon 660. SoC wesprze 3 lub 4 GB RAM w zależności o pamięci wewnętrznej. Przewidywane są dwa warianty: 32 i 64 GB. Xiaomi niestety zmniejszyło pojemność baterii. Teraz wynosi ona 3790 mAh.

Nie zabraknie podwójnego aparatu z matrycami 16 i 5 megapikseli. Kamerka selfie posiada aż 13 megapikseli.

Cena? Przypuszcza się, że wersja 3/32 GB kosztować będzie około 175 dolarów. Model 4/32 GB to koszt 205 dolarów, a najbogatsza opcja 4/64 GB to już koszt rzędu 220 dolarów.

źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy