Xiaomi Redmi Note 5 na renderach – świetny smartfon i świetna cena?

Newsy

Xiaomi Redmi Note 5 już wkrótce powinien pojawić się na rynku. Do tej pory jeszcze nie widzieliśmy go na prawdziwych zdjęciach, lecz najnowsze rendery zdają się to rekompensować. Duży ekran, cienkie ramki i podwójny aparat w takiej cenie mogą być przepisem na sukces.

Zacznijmy od designu, który zapowiada się naprawdę interesująco. Xiaomi Redmi Note 5 będzie „prawie bezramkowym” smartfonem. Jak możemy zobaczyć na poniższej grafice, boczne ramki są bardzo małe, a górna część ekonomicznie zagospodarowana. Również pod ekranem znajduje się porządek. Umieszczone zostały tam dotykowe klawisze funkcyjne. Producent postawił na 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Specyfikacja techniczna zakłada pojawienie się wersji z procesorem Qualcomm Snapdragon 630 bądź Qualcomm Snapdragon 660. SoC wesprze 3 lub 4 GB RAM w zależności o pamięci wewnętrznej. Przewidywane są dwa warianty: 32 i 64 GB. Xiaomi niestety zmniejszyło pojemność baterii. Teraz wynosi ona 3790 mAh.

Nie zabraknie podwójnego aparatu z matrycami 16 i 5 megapikseli. Kamerka selfie posiada aż 13 megapikseli.

Cena? Przypuszcza się, że wersja 3/32 GB kosztować będzie około 175 dolarów. Model 4/32 GB to koszt 205 dolarów, a najbogatsza opcja 4/64 GB to już koszt rzędu 220 dolarów.

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x