Essential Phone wzbudził zainteresowanie branży mobilnej. Wyświetlacz z nietypowym wycięciem na aparat, kamera 360 stopni jako moduł i… opóźnienia w dostawach, wpadka mailowa, brak możliwości jakiejkolwiek, swobodnej naprawy czy też kiepski aparat. Firma zaczęła dobrze, ale z czasem wyszły na wierzch niedoskonałości i niedopracowanie projektu. Mimo wszystko smartfon jest już dostępny w sprzedaży – oczywiście nie w Polsce – a kolejne testy przedstawiają nowe aspekty tego urządzenia.

Wiemy już, że pod względem wytrzymałości na zarysowania radzi sobie ponadprzeciętnie. Wszystko za sprawą kanału JerryRigEverything, na którym teraz pojawił się obiecany test odporności na upadki. W przypadku zeszłorocznego Xiaomi Mi Mix, który dzisiaj doczekał się następcy, utwierdziliśmy się w przekonaniu, że bezramkowe modele są bardzo delikatne. Jak to wygląda w przypadku Essential Phone?

Podobnie, aczkolwiek najsłabszym elementem okazało się szkło. Zarówno tytan jak i ceramika wyszły z testu bez najmniejszego uszczerbku, co jest świetną informacją. To wyświetlacz powinien być najlepiej chroniony, a powyższy film pokazuje, że już pierwsze spotkanie z twardym podłożem może skończyć się fatalnie.

Duże znaczenie ma to w jaki sposób upadnie telefon. Niemniej Gorilla Glass 5 zdecydowanie lepiej radzi sobie z unikaniem zadrapań, niż stłuczeń. Dlatego zabezpieczenia ekranu to dobry pomysł.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.