Powoli ruszają procesy aktualizacji smartfonów do Androida Oreo. Większość producentów niechętnie chwali się swoimi planami, zdecydowanie nie należy do nich HTC, które opublikowało nawet wstępny termin.

Co wiemy?

Producent obiecał aktualizacje dla modeli U11, U Ultra i 10. To akurat wiedzieliśmy już wcześniej. Powyższy tweet informuje również, że jako pierwsi Androida Oreo przetestują posiadacze modelu U11. Kiedy to nastąpi? W czwartym kwartale tego roku. Oczywiście obietnica dotyczy mieszkańców USA, w przypadku Europy prawdopodobnie będziemy musieli poczekać trochę dłużej.

Tak trzymać!

Do dziś niewielu producentów zadeklarowało aktualizacje dla konkretnych telefonów, żaden nie podał przybliżonych dat. HTC próbuje wybić się czymś, czego nie chcą dać inni producenci. Jak widać kłopoty finansowe tajwańskiej korporacji nie kolidują ze wsparciem dla własnych telefonów. Szkoda tylko, że HTC zapomina o użytkownikach starszych modeli, które choć są naprawdę dobre, to na jakiekolwiek wsparcie nie mają co liczyć.

Aktualizacja

HTC Polska opublikowało własną obietnicę. Czy to coś zmienia? Tak, możemy być pewni, że Polacy nie zostaną potraktowani gorzej niż Amerykanie.

Android 8.0 Oreo w HTC U11, U Ultra i HTC 10. #HTCU11 otrzyma go jeszcze w tym roku! Bądź z nami na bieżąco!

‎Posted by HTC Polska on‎ שישי 25 אוגוסט 2017

Listę smartfonów, które otrzymają Androida Oreo znajdziecie tutaj

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Celej

Fan nowych technologii, Androida i Linuksa. W wolnych chwilach także elektronik-amator.