ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

200,000 aktywacji dziennie

Autor: Filip Stachowicz Kategoria: Newsy

Po raz kolejny Android zaskakuje świat. Pracownik Google, Eric Schmidt poinformował o kolejnym wielkim kroku naszego ulubionego 'zielonego systemu’. Według internetowego giganta dziennie na świecie dokonuje się aktywacji 200,000 urządzeń z sympatycznym Androidem na pokładzie. Wzrost ilości sprzętów z GoogleOS można prześledzić na poniższej grafice: 

Jak widać Android błyskawicznie podbija kolejne sprzęty. Przyczyn tak dobrej sytuacji mobilnego systemu od Google należy upatrywać w bardzo dobrych kampaniach reklamowych (które dały efekty także w wynikach sprzedaży) prowadzonych przez HTC i Motorolę, a ostatnio także Samsunga, ponadto jedną z pomniejszych przyczyn może być ośmieszenie głównego przeciwnika ekipy Google, czyli iPhone’a przy użyciu słynnej „Antennagate„.

Duży wpływ na decyzje klientów mają funkcje i design telefonów, jeśli dany aparat trafi w gusta dużej rzeszy użytkowników istnieje większa szansa na wypromowanie platformy na której działa. W etapie „raczkowania” Androida do naszego wyboru pozostawały 3 liczące się modele i wszystkie one były zgrupowane pod szyldem HTC, mowa oczywiście o Dream, Magic i Hero. Dzisiaj do dyspozycji mamy niezliczoną ilość aparatów telefonicznych, które oferują najróżniejsze funkcje, więc absolutnie każdy od przedszkolaka do biznesmena znajdzie coś dla siebie. Jednym słowem siła Androida tkwi w różnorodności urządzeń, które z niego korzystają. 

Jeśli ilość aktywacji nowych telefonów utrzymałaby się na obecnym poziomie (200,000/dzień), to tylko w rok na Ziemi przybyłoby 73 miliony 'zielonych urządzeń’.
źródło: phandroid.com 

Sprawdź najnowsze wpisy