Sony to firma, której dział mobilny przez pewien czas wpadł w tarapaty finansowe, podobnie jak LG i HTC. Jednak ostatnie kwartały to już wyniki na plusie. Spółka skutecznie zmniejszyła koszty działalności, a Xperie sprzedają się w liczbie ponad 3 mln egzemplarzy kwartalnie. Najwyraźniej niewielki zysk generowany przez przedsiębiorstwo odpowiada władzom. Sony bowiem podąża znaną sobie i utartą drogą serwując nam od kilku lat praktycznie ten sam design. W „opakowaniu” dostajemy jedynie nieco lepsze parametry, jak np. liczba RAM czy procesor. Na próżno szukać tutaj prób zaskoczenia klienta efektem WOW, jak robi to np. HTC ze ściskanymi krawędziami czy Samsung ze skanerem tęczówki oka.

Wczoraj w Internecie pojawiło się wideo, na którym możemy zobaczyć najnowszy flagowiec Sony w pełnej krasie. Na filmie widzimy znaną nam bryłę z poprzednich modeli. Poza ekranem, na przednim panelu znajduje się tradycyjnie dużo niewykorzystanych przestrzeni. Można tam zobaczyć dwa głośniki oraz aparat do selfie. Boczne krawędzie zajmują standardowo: włącznik ze skanerem linii papilarnych, klawisze głośności i przycisk aparatu. W dolnej części urządzenia widać USB-C, a w górnej złącze audio. Tylny panel smartfonu stanowi jednolitą taflę z miejscem na aparat i lampę LED.

Jeżeli chodzi o parametry Xperii XZ1 to zobaczymy w niej prawdopodobnie:

  • Procesor Snapdragon 835
  • 5,2-calowy ekran
  • Wodoszczelność
  • Aparat 19 Mpx z tyłu oraz 12 MPx z przodu
  • Androida 8,0

Wymiary urządzenia to 146,8 x 73,4 x 7,6 mm. Smartfon zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach IFA w Berlinie na początku września.

źródło: onleaks

Aktualizacja!

Dodatkowo pojawiły się zdjęcia smartfonu

źródło: slashleaks

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.