Magisk to świetne narzędzie stworzone przez deweloperów z portalu XDA-Developers, którego głównym celem jest omijanie zabezpieczeń w aplikacjach i grach na Androida, które nie pozwalają użytkownikom z rootem na swobodny dostęp do programu. Twórcy Magiska od dawna bawią się z Google w kotka i myszkę – gigant z Mountain View co chwilę uaktualnia Safetynet, by zabezpieczenie to wykrywało narzędzie od deweloperów z XDA, a twórcy Magiska wciąż łatają swoje dzieło, by pozwalało użytkownikom na swobodne omijanie komunikatów o niemożności korzystania z danego programu.

Niestety, po raz kolejny na prowadzeniu są twórcy Androida – Magisk w wersji 13.2 jest od jakiegoś czasu wykrywany przez Safetynet.

Deweloper tej aplikacji, czyli topjohnwu, wie o tym problemie i poinformował już, że wkrótce zostanie on naprawiony. Co jednak, jeśli nie chcecie czekać na łatkę? Okazało się, że osoba o nicku [email protected] znalazła już obejście na API od Google’a, jednak jest ono dość ciężkie w realizacji (konieczne jest użycie ADB lub aplikacji Terminal Emulator) i może nieść niezamierzone skutki. W skrócie – metoda ta polega na usunięciu kilku właściwości, które Safetynet sprawdza w poszukiwaniu modyfikacji plików systemowych (dzięki nim Magisk jest w stanie m.in. zapisywać ustawienia). Obejście to musi być wykonane przy każdym uruchomieniu systemu, więc nie jest to metoda idealna.

Z tego powodu dla większości z nas najlepszym sposobem na naprawę tego błędu będzie po prostu instalacja aktualizacji Magiska, która powinna pojawić się już wkrótce. Na całe szczęście już wkrótce Safetynet nie będzie w stanie po raz kolejny zablokować użytkowników aplikacji stworzonej przez topjohnwu.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.