Stara, dobra Nokia wraca. Fińskie pochodzenie? Jest. Marka? Jest. Teraz możemy napisać, że do tego dochodzi świetne oprogramowanie z szybkimi aktualizacjami i HMD może być z siebie dumne. Szczególnie teraz, gdy oficjalnie ogłoszono współpracę z kolejną ważną firmą w postaci ZEISS. Oczywiście niektórzy mogą twierdzić, że to nie jest ta sama Nokia, ale patrząc na zaangażowanie Finów to naprawdę nie mamy na co narzekać.

Ok, mamy – na dostępność, ale nie wszystko od razu. Mimo wszystko wróćmy do właściwej wiadomości. HMD Global oficjalnie podpisał umowę z ZEISS (dawne Carl Zeiss) i właśnie ta marka będzie zdobiła modele Nokii. Tylko Nokii, gdyż jest to umowa na wyłączność. Jeśli nie pamiętacie za co tak naprawdę jest odpowiedzialna firma ZEISS to spieszę z wyjaśnieniem. To właśnie dzięki niej pojawiły się takie smartfony jak chociażby Nokia N95, N9 czy też 808 PureView. Dokładniej rzecz biorąc to aparaty w tych urządzeniach, które w swojej klasie robiły ogromne wrażenie i jeszcze dzisiaj potrafią zaskakiwać swoimi możliwościami.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Ta umowa również oznacza, że coraz bliżej do premiery pierwszej, flagowej propozycji Nokii po „nowym otwarciu”. Niecierpliwie czekamy.

 

źródło: HMD Global
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.