Xiaomi jest chińską marką, która wybiła się na rynku dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Producent nie zwalnia tempa i cały czas stara się dostarczać nam nowości. W tym roku będzie to autorski procesor, Surge S2.

Według najnowszych informacji właśnie rusza masowa produkcja autorskiego układu Xiaomi – Surge S2. SoC charakteryzuje się 8 rdzeniami  – 4 razy Cortex A53 2.2 GHz oraz cztery Cortex A53 1.4 GHz. Układem graficznym będzie natomiast Mali-T860 MP4. Procesor wykonany zostanie w technologii 16 nm.

Premiery układu Surge S2 możemy się spodziewać w trzecim kwartale bieżącego roku. Wtedy również Xiaomi zamierza zaprezentować nowe smartfony. Będą to modele Mi6c oraz Mi6s, które z dużym prawdopodobieństwem zostaną wyposażone w autorski SoC.

Nie pozostaje czekać na nic innego, jak testy wydajnościowe i porównania do dotychczas stosowanych przez chińskiego producenta układów. Zwłaszcza interesujące będzie zestawienie ze Snadpragonem 835, który napędza tegorocznego flagowca – Xiaomi Mi6.

źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.