Masowa produkcja nowego procesora Xiaomi – czas start!

Newsy

Xiaomi jest chińską marką, która wybiła się na rynku dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Producent nie zwalnia tempa i cały czas stara się dostarczać nam nowości. W tym roku będzie to autorski procesor, Surge S2.

Według najnowszych informacji właśnie rusza masowa produkcja autorskiego układu Xiaomi – Surge S2. SoC charakteryzuje się 8 rdzeniami  – 4 razy Cortex A53 2.2 GHz oraz cztery Cortex A53 1.4 GHz. Układem graficznym będzie natomiast Mali-T860 MP4. Procesor wykonany zostanie w technologii 16 nm.

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Premiery układu Surge S2 możemy się spodziewać w trzecim kwartale bieżącego roku. Wtedy również Xiaomi zamierza zaprezentować nowe smartfony. Będą to modele Mi6c oraz Mi6s, które z dużym prawdopodobieństwem zostaną wyposażone w autorski SoC.

Nie pozostaje czekać na nic innego, jak testy wydajnościowe i porównania do dotychczas stosowanych przez chińskiego producenta układów. Zwłaszcza interesujące będzie zestawienie ze Snadpragonem 835, który napędza tegorocznego flagowca – Xiaomi Mi6.

źródło: Gizchina


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x