ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Animowane ikony w Androidzie O? To swego rodzaju przełom

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zazwyczaj, przy każdej premierze nowego iPhone’a czy też nowej wersji systemu iOS, Apple obrywało się, że po wielu latach nareszcie uzupełnili swój ekosystem o dane zagadnienie, np.: NFC. Jednak tym razem to zapowiedź nowej zmiany w Androidzie komentowana jest jako nadrabianie zaległości. Wszystko sprowadza się do animowanych ikon.

Najnowsza wersja aplikacji zegara dla wersji testowej Androida O pozwala na animowanie swojej ikony w wiadomy sposób – prezentowanie aktualnej godziny z uwzględnieniem sekund.

Samo działanie wygląda następująco:

Zapewne już niedługo powyższe animacje zostaną aktywowane w ramach aktualizacji Pixel Launchera. Obecnie wspierane są w ramach Action Launchera. Oczywiście mamy nadzieję, że to dopiero początek zmian i odpowiednia obsługa animowanych ikon nie jest dostępna na wyłączność jedynie dla aplikacji zegara.

Oczywiście znajdą się również przeciwnicy tego rozwiązania – w końcu to kolejny pożeracz mocy obliczeniowej i już spotkałem się ze stwierdzeniami jakoby zestaw animowanych ikon na pulpicie sprawił, że cała optymalizacja Androida pójdzie w las…

źródło: theblerg.net

Sprawdź najnowsze wpisy