ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Cuda się zdarzają – okulary Google Glass otrzymały aktualizację oprogramowania

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

Okulary Google Glass miały być prawdziwą rewolucją w świecie AR. Niestety, Google po uruchomieniu sprzedaży wersji deweloperskiej odpuściło projekt i na bardzo długi czas zapadła cisza. Aż po dziś dzień…

Nowa aktualizacja?

Dotychczasowe oprogramowanie XE22 zostało wydane około 3 lata temu. W zasadzie nikt nie spodziewał się dalszego rozwoju sprzętu, wszyscy znamy realia współczesnego rynku. Google postanowiło zrobić niespodziankę użytkownikom tego niewspieranego urządzenia i udostępnić oprogramowanie XE23. Aktualizacja pobierze i zainstaluje się sama, jeśli okulary są podłączone do internetu.

Co nowego?

Pomijając oczywiste poprawki błędów, Google Glass mogą teraz łączyć się z urządzeniami Bluetooth, takimi jak myszy i klawiatury. Oczywiście rozwiązanie nie ma większego sensu, ponieważ inteligentne okulary nie korzystają ze standardowych pól tekstowych. Możliwe jest korzystanie ze strzałek klawiatury, jednak nie działają one do końca prawidłowo. Podobnie jest z obsługą myszy.

Jak to się stało?

To, czym motywowało się Google wypuszczając tą aktualizację pozostaje zagadką. Pod uwagę bierze się klika scenariuszy. Może być to port funkcji z drugiej, lecz nieukończonej generacji Google Glass. Innym wytłumaczeniem może być pracownik, który przygotował aktualizacje w wolnym czasie. Sam odrzucam drugie wyjaśnienie, wypuszczenie nowej wersji oprogramowania to zbyt skomplikowany proces, jedna osoba nie poradziłaby sobie z takim wyzwaniem. Sam mogę zaproponować prawdopodobny powrót do tego projektu. Google Glass to świetne urządzenie, które zbyt wcześnie pojawiło się na rynku. Być może gigant z Mountain View na nowo przemyślał koncept inteligentnych okularów, po czym wznowił prace nad wersją konsumencką.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy