Cuda się zdarzają – okulary Google Glass otrzymały aktualizację oprogramowania

Newsy

Okulary Google Glass miały być prawdziwą rewolucją w świecie AR. Niestety, Google po uruchomieniu sprzedaży wersji deweloperskiej odpuściło projekt i na bardzo długi czas zapadła cisza. Aż po dziś dzień…

Nowa aktualizacja?

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dotychczasowe oprogramowanie XE22 zostało wydane około 3 lata temu. W zasadzie nikt nie spodziewał się dalszego rozwoju sprzętu, wszyscy znamy realia współczesnego rynku. Google postanowiło zrobić niespodziankę użytkownikom tego niewspieranego urządzenia i udostępnić oprogramowanie XE23. Aktualizacja pobierze i zainstaluje się sama, jeśli okulary są podłączone do internetu.

Co nowego?

Pomijając oczywiste poprawki błędów, Google Glass mogą teraz łączyć się z urządzeniami Bluetooth, takimi jak myszy i klawiatury. Oczywiście rozwiązanie nie ma większego sensu, ponieważ inteligentne okulary nie korzystają ze standardowych pól tekstowych. Możliwe jest korzystanie ze strzałek klawiatury, jednak nie działają one do końca prawidłowo. Podobnie jest z obsługą myszy.

Jak to się stało?

To, czym motywowało się Google wypuszczając tą aktualizację pozostaje zagadką. Pod uwagę bierze się klika scenariuszy. Może być to port funkcji z drugiej, lecz nieukończonej generacji Google Glass. Innym wytłumaczeniem może być pracownik, który przygotował aktualizacje w wolnym czasie. Sam odrzucam drugie wyjaśnienie, wypuszczenie nowej wersji oprogramowania to zbyt skomplikowany proces, jedna osoba nie poradziłaby sobie z takim wyzwaniem. Sam mogę zaproponować prawdopodobny powrót do tego projektu. Google Glass to świetne urządzenie, które zbyt wcześnie pojawiło się na rynku. Być może gigant z Mountain View na nowo przemyślał koncept inteligentnych okularów, po czym wznowił prace nad wersją konsumencką.

Źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x