Polacy w przypadku Nougata nie zostali docenieni tak naprawdę przez żadnego producenta. W porównaniu do poprzednich wersji Androida, gdy nasz kraj był jednym z pierwszych z nowym systemem, teraz jest po prostu kiepsko i zapewne sporo osób już przeszło na nieoficjalne wydania. Jednak warto zauważyć, że Samsung wydał Nougata dla swojego pierwszego flagowego modelu z dwoma zakrzywionymi krawędziami.

Oczywiście Galaxy S6 Edge już wcześniej mógł pochwalić się nowym oprogramowaniem, ale pod jednym warunkiem – musiał on zostać kupiony w T-Mobile i posiadać branding tego operatora. Ekskluzywność dla różowej sieci już się skończyła i modele bez dodatków jakiegokolwiek operatora otrzymują od rana Androida 7.0 Nougat.

Warto zauważyć, że powyższa aktualizacja waży mniej niż ta dla T-Mobile’a, co oczywiście powinno być zrozumiałe. Dodatkowo pojawiła się kwietniowa paczka zabezpieczeń.

W kolejce czekają jeszcze użytkownicy Galaxy S6. Tylko ten model wciąż tkwi na Marshmallow w Polsce (XEO). Galaxy S6 Edge+ w okolicach środy otrzymał Nougata. Kiedy wszystkie modele sprzed dwóch lat z tej serii będą w Polsce w miarę aktualne? Patrząc na obecne tempo to należy uzbroić się w cierpliwość.

 

Błażej, dzięki za informacje i zrzuty ekranu.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.