Motorola X-Phone z obudową z kevlaru i ogromną baterią zadebiutuje już w maju?

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-02-02

Według ostatnich informacji Google pracuje wspólnie z Motorolą nad nowym flagowym smartfonem. Nazwa kodowa tego projektu to X-Phone i jak dotąd jego prawdziwość została potwierdzona przez kilka źródeł. W ostatnich dniach w Sieci pojawiło się odrobinę więcej informacji na temat tego urządzenia, które zapowiada się bardzo ciekawie.

Ekran X-Phone’a ma mieć przekątną 4,8″, przy czym wyświetlacz praktycznie pozbawiony będzie ramek. Obudowa urządzenia zostanie wykonana z kevlaru, który mogliśmy już spotkać w urządzeniach Motoroli z serii RAZR. Ilość wbudowanej pamięci wyniesie aż 128 GB, i ciężko jest nam wyobrazić sobie na co można przeznaczyć tyle miejsca w smartfonie, lecz gdyby to okazało się niewystarczające, to jako uzupełnienie można będzie zastosować kartę microSD. Ostatnie źródła podają też informacje o baterii o ogromnej pojemności i świetnym aparacie, który będzie można znaleźć w X-Phone.

Najnowsze dziecko Motoroli i Google zostanie zaprezentowane najprawdopodobniej na konferencji I/O 2013, która odbędzie się w maju i wygląda na to, że będzie to jedno z pierwszych urządzeń pracujące pod kontrolą następnego wydania Androida, czyli Key Lime Pie. Mamy nadzieję, że w tym wypadku Motorola nie zapomni o Europie, co zdarzało się nieraz w przeszłości.

 

źródło: phonearena.comx