ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Google Chrome z przebudowanym interfejsem – pasek adresu na dole

Autor: Eliasz Szykowny Kategoria: Newsy

Najpopularniejsza przeglądarka internetowa na Androida – Google Chrome, może niedługo otrzymać całkiem przebudowany interfejs. W wydaniu rozwojowym Canary 59 pojawiają się „flagi”, które po aktywacji włączają nowy wygląd Chrome’a. Nie wiadomo, czy w przyszłości ten layout zostanie włączony domyślnie, czy będzie można go przełączać w ustawieniach. Niewiadomą jest też to, czy w ogóle zostanie wprowadzony. W końcu Canary to najbardziej niestabilna wersja Chrome’a ze wszystkich ogólnie dostępnych mobilnych wydań rozwojowych.

Przejdźmy do konkretów. Po przejściu za pomocą paska adresu do chrome://flags, należy wyszukać pozycję #enable-chrome-home. Po jej aktywowaniu i ponownym uruchomieniu przeglądarki, naszym oczom ukazuje się całkiem przerobiony interfejs.

Pasek adresu, przycisk wyboru kart oraz przycisk „więcej” znajdują się na dole. Po przeciągnięciu karty w górę mogą tam się pojawiać przyciski, które skierują nas na „Stronę główną”, „Pobrane pliki”, „Zakładki” oraz „Historię”. Wszystko w zasięgu naszego kciuka. Wygląda na to, że Google poważnie potraktowało posiadaczy smartfonów z dużymi ekranami i być może już niebawem w stabilnej wersji Chrome będziemy mogli w prosty sposób obsługiwać przeglądarkę jedną ręką. Dolny pasek nawigacyjny trafił też niedawno do niektórych użytkowników aplikacji YouTube, więc firma z Mountain View prawdopodobnie zamierza kontynuować trend ułatwiania dostępu do ważnych przycisków nawigacyjnych w swoich programach.

Pobierz Chrome Canary (wydanie niestabilne) w Sklepie Play

źródło: Google/Chrome Canary

Sprawdź najnowsze wpisy