ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S8 – Snapdragon czy Exynos? Wyniki benchmarków już są

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Tegoroczny flagowiec Samsunga pojawi się w sklepach z dwoma różnymi procesorami. Jedne rynki otrzymają najnowszego Exynosa 8895, inne zaś Snapdragona 835. Do tej pory znaliśmy wyniki benchmarku tylko jednego z nich. Teraz jednak i drugi egzemplarz trafił do testów. Który króluje?

Samsung Galaxy S8+, który jakiś czas temu trafił do Geekbench wyposażony był w procesor Qualcomm Snapdragon 835. Osiągnął on wyniki 1929 punktów dla pojedynczego rdzenia i 6084 punkty dla wielu rdzeni (KLIK). Jak natomiast poradził sobie egzemplarz, na którego pokładzie znajdował się Exynos 8895? Trzeba przyznać, że nieco lepiej. Te wartości nie są kosmicznie większe, ale warto na nie zerknąć.

Jak widzimy, test pojedynczego wypadł bardzo podobnie. Nowy Exynos jest tylko o 49 punktów lepszy niż Snapdragon. Natomiast różnica w benchmarku wielu rdzeni jest delikatnie większa. Exynos 8895 zdobył 6375 punktów, a to o 291 więcej.

Zarówno jeden, jak i drugi SoC zostały wykonany w 10-nanometrowym procesie technologicznym. Ich wyniki są bardzo podobne, więc nie powinno być drastycznych różnic w codziennym użytkowaniu. Ba, prawdopodobnie w 99% przypadków nie będzie tego w ogóle widać. To tylko jeden benchmark, a przecież w Sklepie Play można znaleźć ich jeszcze kilka. Być może tam zwycięży akurat Snapdragon 835?

źródło: Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy