Google stwierdza, że Assistant nie trafi do tabletów (przynajmniej na razie)

Eliasz Szykowny Newsy 2017-03-16

Jakiś czas temu Google zdecydowało, że ich nowa usługa – Google Assistant, dotychczas dostępna ekskluzywnie jedynie dla urządzeń z nowej linii Pixel, trafi także na inne modele pracujące pod kontrolą systemu Android. Obietnica jest już stopniowo spełniana, ale jest w niej pewien haczyk.

Na oficjalnym blogu Google wyraźnie napisano, że informacja dotyczy „smartfonów z systemem Android”. Ani słowa o tabletach! Redakcja portalu Android Police postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej. Po zapytaniu skierowanym do firmy z Mountain View pracownik Google’a wyraźnie zaznaczył, że Assistant będzie dostępny na telefonach komórkowych pracujących pod kontrolą Androida Marshmallow i Nougat, ale nie dotyczy to tabletów. Niestety, Google odmówiło dalszych komentarzy na ten temat, które mogłyby rzucić jakieś światło na potencjalne przyszłe wsparcie dla tego typu urządzeń.

Oczywiście w internecie pojawiają się sposoby na ominięcie tej „niesprawiedliwości”, ale nie każdy jest zaawansowanym użytkownikiem systemu, z którego korzysta. Zresztą i tak polskojęzycznym użytkownikom Androida ta informacja nie popsuje (ale też nie poprawi) humoru, gdyż Assistant wciąż nie wspiera naszego ojczystego języka.

źródło: Google/Android Police  • Szymon640

    nie wiem co to za funkcja, ale jezeli nigdy z niej nie korzystalem, a dalej zyje i mam sie dobrze, to chyba nie powinienem z tego powodu poczuc sie specjalnie dotkniety przez ‚niesprawiedliwe’ G