ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Aplikacja pozwalająca na pełne kodowanie rozmów i wiadomości od Silent Circle

Autor: Grzegorz Kaczmarek Kategoria: Aplikacje

Bezpieczeństwo jest kwestią niezwykle ważną dla każdego. Są jednak osoby, dla których bezpieczeństwo to jest ważne nie tylko w sprawach prywatnych ale i służbowych. Czasami od tego bezpieczeństwa zależy bardzo dużo. Wychodząc na przeciw tym potrzebom firma Silent Circle opracowała aplikację dla systemu Android pozwalającą na szyfrowanie wiadomości i rozmów wykonywanych z naszych smartfonów.

Aplikacja działa jak typowy komunikator korzystający z transmisji danych w telefonie komórkowym, jednakże wykorzystuje TLS i ZRTP do zapewnienia bezpieczeństwa przesyłanych informacji. Program dostępny jest w Google Play, aktualna wersja to 1.1.2 a jej rozmiar to 2,5 MB. Miesięczna subskrypcja pozwalająca na korzystanie z usługi „inside circle” czyli pomiędzy użytkownikami korzystającymi z aplikacji to koszt 20$. Jeśli ktoś życzy sobie, by nikt nie mógł „podsłuchać” rozmów wykonywanych do użytkowników niekorzystających z tej aplikacji, cena wzrasta do 29$.

Wymagania jakie należy spełnić, to posiadanie konta Silent Circle i wersja oprogramowania w smartfonie przynajmniej Gingerbread 2.3.3.  Wchodząc na silentcircle.com można uzyskać 30-dniową wersję trial.

 Link do aplikacji

Via: Slashgear.com

Sprawdź najnowsze wpisy