Samsung Galaxy S8 z 3D Touch – siła nacisku znana z iPhone’ów

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-03-15

Technologia 3D Touch została stworzona przez Apple. Dzięki niej urządzenie jest w stanie rozpoznać siłę nacisku na ekran i odpowiedzieć na to działaniem. W Androidzie podobne rozwiązanie ma symulować dłuższe przytrzymanie ekranu, lecz to tylko ułamek możliwości.

Podążając za najnowszymi raportami, Samsung zamierza podobną technologię zainstalować w Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Jej zakres działania ograniczałby się jednak tylko do paska nawigacyjnego. Producent zrezygnował w tym roku z przycisku fizycznego. 3D Touch dodany do klawiszy dotykowych zwiększy ich możliwości, choć w tym momencie jeszcze nie wiemy jakich funkcji moglibyśmy oczekiwać.

The Investor podaje również, że dopiero w modelu Galaxy Note 8 Samsung zastosuje tę technologię dla całego ekranu. Teraz dostaniemy jedynie przedsmak pełnych możliwości.

źródło: The Investor • Subiektywnie-obiektywny

  Hmn… to byłoby ciekawe. Brak slanera biometrycznego i appro lepszrgo aparatu w s8 utrudni „pozamiatanie” resztą, 3d touch to juz cos (mimo iż to sztuka dla sztuki).

  • Linkyop

   Przecież skaner biometryczny jest w S8.

   • Subiektywnie-obiektywny

    No chodzi mi o to, że będzie w ekranie – sorry.

 • Dreyes

  Możecie zrobić jeden temat odnośnie Samsunga Galaxy S8 i go aktualizować? Trochę to słabe, że co drugi news jest o nim i nic konkretnego.