Samsung wydaje aktualizacje, statystyki Nougata idą w górę

1 minuta czytania
Komentarze

Jak to bywa co miesiąc, Google postanowiło przedstawić nowe statystyki dla deweloperów oprogramowania na Androida. Na ich bazie mogą zdecydować jakie wersje systemu ma wspierać ich program czy też gra. W przypadku „Robocika” jest to bardzo utrudnione ze względu na dużą rozbieżność popularnych wydań, ale to zapewne doskonale wiecie. W takim razie sprawdźmy jak prezentuje się fragmentacja Androida na początku marca.

Jak doskonale widzicie, Nougat odnotował najszybszy w swojej historii wzrost. Z czym to powiązać? Oczywiście z tytułowym Samsungiem, który w lutym zaktualizował niemalże na całym świecie swoje flagowe modele z zeszłego roku. Również w Polsce Galaxy S7 i S7 Edge otrzymały nowe oprogramowanie. To najpopularniejsze modele na świecie, więc siłą rzeczy widać jak dużo sprzedaje smartfonów lider mobilnego rynku, a ile z tego to chociażby Pixele z Androidem 7.1.1 Nougat. Pamiętajmy, że tą samą wersją systemu mogą pochwalić się inne urządzenie, głównie modyfikowane.

Dzisiaj Galaxy S6 i S6 Edge zostały zaktualizowane. Niedawno Galaxy Note5 również otrzymał Nougata i zapewne w tym miesiącu Galaxy S6 Edge+ nadrobi zaległości. W takim razie kwiecień może okazać się równie dobry dla najnowszego systemu Google, który jednak liczy już wiele miesięcy.

źródło: developer.android.com

Motyw