Samsung wydaje aktualizacje, statystyki Nougata idą w górę

Łukasz Pająk Newsy 2017-03-09

Jak to bywa co miesiąc, Google postanowiło przedstawić nowe statystyki dla deweloperów oprogramowania na Androida. Na ich bazie mogą zdecydować jakie wersje systemu ma wspierać ich program czy też gra. W przypadku „Robocika” jest to bardzo utrudnione ze względu na dużą rozbieżność popularnych wydań, ale to zapewne doskonale wiecie. W takim razie sprawdźmy jak prezentuje się fragmentacja Androida na początku marca.

Jak doskonale widzicie, Nougat odnotował najszybszy w swojej historii wzrost. Z czym to powiązać? Oczywiście z tytułowym Samsungiem, który w lutym zaktualizował niemalże na całym świecie swoje flagowe modele z zeszłego roku. Również w Polsce Galaxy S7 i S7 Edge otrzymały nowe oprogramowanie. To najpopularniejsze modele na świecie, więc siłą rzeczy widać jak dużo sprzedaje smartfonów lider mobilnego rynku, a ile z tego to chociażby Pixele z Androidem 7.1.1 Nougat. Pamiętajmy, że tą samą wersją systemu mogą pochwalić się inne urządzenie, głównie modyfikowane.

Dzisiaj Galaxy S6 i S6 Edge zostały zaktualizowane. Niedawno Galaxy Note5 również otrzymał Nougata i zapewne w tym miesiącu Galaxy S6 Edge+ nadrobi zaległości. W takim razie kwiecień może okazać się równie dobry dla najnowszego systemu Google, który jednak liczy już wiele miesięcy.

 

źródło: developer.android.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x