ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S6 (Edge) już z Androidem Nougat!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Ciągłe przesuwanie terminów związane z problemami z numerami IMEI sprawiły, że użytkownicy Samsunga Galaxy S6 Edge musieli uzbroić się w cierpliwość. Jednak czas oczekiwania już się skończył. Koreańczycy dopracowali oprogramowanie i wydali je oficjalnie na wspomniane urządzenie.

Pierwsze informacje o tym, że Nougat pojawił się na Galaxy S6 Edge dotarły z Rosji oraz Niemiec. Jednak teraz również Brytyjczycy, Szwajcarzy i Włosi dołączyli do tej grupy. Podobnie wygląda sytuacja z samymi modelami. Coraz częściej pojawiają się wzmianki, że także „płaska” odmiana Galaxy S6 otrzymała nową wersję systemu. Co się zmieniło? Oczywiście to samo, co w przypadku Galaxy S7 (Edge), ale Samsung postanowił nie dawać wszystkiego. Zabrakło trybu wydajnościowego, zmiany natężenia pikseli (DPI) i prawdopodobnie nie dodano wsparcia dla bibliotek Vulkan (wspiera!).

Oczywiście Polacy po raz kolejny w tym roku mogą czuć się pominięci. Miejmy jednak nadzieję, że opóźnienie nie będzie równie duże, co w przypadku Galaxy S7 i S7 Edge. W ramach ciekawostki, użytkownicy Galaxy Note5 od niedawna również mogą zainstalować Androida 7.0 Nougat w niektórych regionach.

źródło: SamMobile. Błażej, dzięki za informacje!

Sprawdź najnowsze wpisy