Android.com.pl Awards 2012 – wyniki!

Jakub Bereziewicz Android 2013-01-21

Plebiscyt Android.com.pl Awards 2012 dobiegł końca. Przez dwa tygodnie czytelnicy naszego portalu mogli oddawać głosy na swoich faworytów w 14 różnych kategoriach. W sumie oddano 34 994 głosy. Niekwestionowanym liderem w tym roku zostaje firma Samsung, która została laureatem we wszystkich czterech kategoriach związanych ze smartfonami. Ich Galaxy S3 został okrzyknięty nie tylko najlepszym smartfonem roku, ale również i najładniejszym. Wśród operatorów komórkowych najlepiej zaś poradził sobie Play– zgarniając wszystkie przewidziane nagrody. Przejdźmy teraz do sedna sprawy – czyli wyników.

1) Smartfony

a) najlepszy smartfon roku 2012

Najlepszym smartfonem roku 2012 został Samsung Galaxy S3 zdobywając 1 794 głosy stanowiących aż 44% całości. Co ciekawe urządzenie – Galaxy Note 2 – koreańskiego producenta uplasowało się również na drugim miejscu.

b) najlepszy design smartfonu

Smartfonem o najlepszym designie w 2012 roku został Samsung Galaxy S3 zdobywając 760 głosów – 23% całości. Co ważne – HTC One X przegrał z nim tylko jednym głosem. Według subiektywnej oceny redakcji Android.com.pl w tej kategorii pierwsze miejsce powinna zdobyć Sony Xperia P lub HTC One S/X.

c) najlepszy smartfon budżetowy (stosunek cena/jakość)

Najlepszym „budżetowym” smartfonem roku 2012 został Samsung Galaxy Ace 2 zdobywając 708 głosów stanowiących 24% całości. To kolejny triumf koreańskiego producenta.

d) najlepszy producent smartfonów

Najlepszym producentem smartfonów roku 2012 został Samsung zdobywając 1 808 głosów stanowiących aż 63% całości.

[strona=”Tablety”]

2) Tablety

a) najlepszy tablet roku 2012

Najlepszym tabletem roku 2012 został Asus Nexus 7 zdobywając 927 głosów stanowiących aż 38% całości. Co ciekawe, na drugim miejscu możemy znaleźć jego większego brata, a razem Asus uzbierał ponad 50% głosów.

b) najlepszy tablet budżetowy (stosunek cena/jakość)

Najlepszym „budżetowym” tabletem roku 2012 został Ainol Novo 7 Aurora 2 zdobywając 649 głosów stanowiących aż 38% całości.

c) najlepszy producent tabletów

Najlepszym producentem tabletów roku 2012 został Asus zdobywając 1 023 głosy stanowiących aż 54% całości. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie producentowi m.in. Nexusów należało się pierwsze miejsce.

[strona=”Telekomunikacja”]

3) Telekomunikacja

 a) najlepsza oferta roku 2012 – abonament

Najlepszą ofertą abonamentową roku 2012 została Formuła 4.0 od Play zdobywając 1 377 głosów stanowiących… Uwaga! Aż 72% całości.

b) najlepsza oferta roku 2012 – prepaid

Najlepszą ofertą prepaid roku 2012 został „Play na kartę” zdobywając w sumie 641 głosów. Co ciekawe, na drugim miejscu również uplasował się ten sam operator jednak już z inną ofertą – „Lubię to!”. Jak widać, w ubiegłym roku, fioletowy operator zdecydowanie zdeklasował przeciwników.

[strona=”Aplikacje”]

4) Aplikacje

a) najlepsza polska aplikacja 2012

Najlepszą aplikacją roku 2012 została Scrobble FM zdobywając 892 głosy stanowiących 25% całości.

b) najlepsza polska gra 2012

Najlepszą grą roku 2012 została Anomaly: Korea od 11bit studio zdobywając 645 głosów stanowiących aż 39% całości.

c) najlepszy polski developer

Najlepszym developerem roku 2012 została Pan Tomasz Zieliński zdobywając 553 głosy stanowiących 34% całości.

[strona=”Innowacja i wpadka roku”]

5) Innowacja roku

Największą innowacją roku 2012 zostało ładowanie bezprzewodowe zdobywając 918 głosów stanowiących 36% całości. Liczymy na coraz większe rozpowszechnienie tej technologii.

6) Wpadka roku

Największą wpadką roku 2012 okazało się naliczanie opłaty 4gr za sprawdzanie stanu konta w T-Mobile zdobywając 1 032 głosy stanowiących aż 41% całości.

[strona=”Zwycięzcy konkursu”] Głosując w plebiscycie Android.com.pl każdy miał szansę zdobyć jeden z 20 androidowych gadżetów. Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

Gravis
Dratek
felislynx.silae
Skandal89
daszek
krzyhu
Vatras
sebol723
grzechu
gmad
ziobrovski
kris15j piterw
kubukoz
Gemini
InFeCtuS
Dagix
danielbudyn
dharmata
Darkwater00
Prosimy o przesłanie do końca stycznia 2013 roku danych wysyłkowych  użytkownikowi „konkurs„.

[strona=”Zakończenie”]

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że docenienie Waszego trudu nie sprawi, że spoczniecie na laurach – a wręcz przeciwnie. Dodatkowo zmotywuje do jeszcze większej pracy. Prosimy wszystkich laureatów bądź właściwe agencje PR o kontakt pod adresem: jakub [at] android.com.pl w celu odebrania statuetki.

Nie pozostało nam nic innego jak zaprosić Was na kolejną edycję plebiscytu. Za rok w całkiem innej formie, będąc otwartym na nie-androidowe produkty, na znacznie większą skalę i bardziej w fizycznym charakterze. Do tego będziemy potrzebowali oczywiście odpowiednie środki – zatem firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu pod w/w adresem.

Zespół Android.com.pl • sebol723

  Ja dalej nagrody nie dostałem dlaczego?

  • Dratek

   Spoko ja też jeszcze nie dostałem. Oppps sorry, nikt nie dostał 😀

 • InFeCtuS

  Wygrałem 🙂

 • Soren

  Widzę że wiele osób wprost nie może się pogodzić z wygraną samsunga galaxy s3 w kategorii najlepszy design.

  Ludzie głosowali tak jak myślą i nie istotne jest czy głosowali ci którzy go mają czy nie (bo przecież jeżeli ktoś ma sgs3 to pewnie mu się podoba logiczne). Gdyby zdaniem większości One X był ładniejszy to by wygrał (imho jest nijaki).

  Przyjmijcie to na klate a nie płaczecie.

 • Dratek

  Pierwszy raz coś wygrałem :E
  Czy dane do wysyłki mam wysłać przez PW na konto „konkurs” czy na ten email jakub@android.com.pl ?

  • Jakub Bereziewicz

   Na PW do użytkownika „konkurs”.
   Na maila zgłaszają się tylko firmy typu Samsung, Play, Asus, etc

 • adrian921

  Troche chyba niektórzy kierowali się tym co mają sami. Samsung Galaxy SIII najlepszy Design?? Zły wybór.

  • czarnuch

   Każdy ma swoje gusta, nie mam sgs3 ale uważam że jest piękny i miałem go nie raz w łapie i to nie w sklepie, tak samo jak one x-a który moim zdaniem to paskudny brzydal. Lecz prawdą też jest że każdy głosuje na swoje urządzenie…

 • Handlarz

  Wyniki były do przewidzenia 🙂 Samsung power!

 • r4dzio

  Pamiętacie reklamę Samsunga, w której użytkownicy Apple byli przedstawieni jako barany idące ślepo za swoją firmą? Okazuje się, że Samsung też ma takich swoich baranów ślepo idących za S3 lub Note2, bo są lansowane. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że Samsung wygrał w większości konkurencji. Marketingowcy zrobili dobrą robotę. W dodatku większość głosujących oddawała głos na „swoje”. Ja starałem się głosować obiektywnie.
  najlepszy smartfon roku 2012 tu S3 wygrywa zasłużenie, ale dziwi mnie mała ilość głosów oddanych na LG Swift G, Motorolę RAZR HD czy Xperię T. Te smartfony w NICZYM nie ustępują S3. Oprócz marketingu oczywiście 😉
  najlepszy design smartfonu wiadomo sprawa subiektywna, ale S3? Ta mydelniczka? No bez jaj! Ja głosowałem na LG Swift G, choć Xperia P wygląda również spektakularnie.
  najlepszy smartfon budżetowy (stosunek cena/jakość) – TU JEST NAJWIĘKSZY PRZEWAŁ! Jak L9, który w stosunku cena/jakość (jak i specyfikacją) bije Ace2 na głowę mógł z nim przegrać?
  najlepszy producent smartfonów to powinien wygrać SONY.

  • czarnuch

   Zgadza się, większość głosowała na swoje, to widać po tabletach, bo niby jakim cudem galaxy tab 2 znalazł się na podium najlepszych tabletów?, jak np taki note 10.1 z rysikiem, szybszym prockiem dwukrotnie większym ramem jest ewidentnie lepszy. To jego „lepszy” brat, a jednak wśród najlepszych tabletów przegrał, nawet asus tf700 jest lepszy od taba2!, no ale nic, użytkowników urządzenia „X” jest dużo i oni chcą być przekonani że ich produkt jest produktem nr1, potem można się pochwalić kolegom że mam „najlepszy sprzęt” 😀

  • perkov

   Facepalm..Jezeli ktos posiada s3 to co w tym złego ?Mam wrazenie ,ze skoro ma ten telefon to uwaza go za najlepszy i najladniejszy bo dlaczego by inaczej go zakupił?skad to oburzenie „o stronniczość” -myslcie!

 • ok3m

  nie ma co, samsung na pewno ma pierwsze miejsce pod wzgledem marketingu, z tym designem najlepszym to faktycznie pojechali 😉 htc onx zdecydowanie na pierwszym miejscu, co do firm to htc za swoja politykę odgrzewania kotletów i z miesiaca na miesiac zmieniania „flagowych” modeli i za tempo aktualizacji powinno byc daleko w tyle, choć hoxa zawsze bede chwalil bo przynajmniej moj model byl zawsze beproblemowy 🙂

 • Gemini

  No jak dla mnie to S III jest najlepiej rozreklamowanym smartphonem… No ale to moja subiektywna opinia i nie chcę tym komentarzem wywołać wojny 😛 Z resztą w większości się zgadzam i mam nadzieję że M7 czy jak ten nowy HTC będzie się docelowo nazywał zmiecie konkurencje raz a dokładnie (tak S IV tez ma zakasować :P)

  • mico11

   Galaxy S III najładniejszy design… taaa chyba za tę wspaniałą tylną klapkę ? 😉
   to pokazuje jaki jest sens demokracji 😉

   • Gemini

    No może komuś się podoba taki tandetny plastik. Ja tam wole coś trwalszego 🙂 A tak BTW najlepszym smartfonem 2012 powinien być HTC Droid DNA vel. J Butterfly.Pierwszy smartfon z ekranem 1080p (szkoda że nie w europie).

 • TrojanPL

  „Najlepszym tabletem roku 2012 został Asus Nexus 7 zdobywając 927 głosów stanowiących aż 38% całości. Co ciekawe, na drugim miejscu możemy znaleźć jego większego brata, a razem Asus uzbierał ponad 50% głosów. […] Najlepszym producentem tabletów roku 2012 został Asus zdobywając 1 023 głosy stanowiących aż 54% całości. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że to właśnie producentowi m.in. Nexusów należało się pierwsze miejsce.” Z tekstu wynika, że producentem Nexusa 10 jest Asus, co nie jest prawdą, bo Nexusa 10 wyprodukował znienawidzony w komentarzach Samsung. Dlatego można śmiało powiedzieć, że w kategorii dużych tabletów prym wiedzie Sammy.

  • TrojanPL

   Wstyd, że redakcja Android.com.pl nie wie kto wyprodukował najważniejszy duży tablet (bo prosto od Google) w świecie Androida…

  • mtdam

   tam jest przecinek „…brata, a razem asus….” na liście są jeszcze dwa tablety od asusa, łączna suma wynosi ponad 50%, ja nie widzę tutaj błędu 😀

   • TrojanPL

    Dlatego zacytowałem drugi fragment, gdzie jest napisane Nexusów (w domyśle 7 i 10).

 • dharmata

  Samsung SIII? Dużą rolę odegrała tutaj pewnie dobra strategia marketingowa i marketing szeptany. Myślę że część głosujących wybrała go, tylko z tego powodu bo silnie zakorzenił się w podświadomości. Niekoniecznie go widząc w rzeczywistości czy też porównując go z innymi modelami.

  • dharmata

   I podobnie z kilkoma innymi kategoriami. Nie wygrywał zdrowy rozsądek ale coś najbardziej nam znane (zasłyszane).

  • grzybiarz91

   Seria Galaxy S od lat wiedzie prym wśród Androidów. Wygrana nie jest przypadkowa.

   • dharmata

    Ale nie w przypadku design’u (przy najmniej w mojej subiektywnej opinii). A na pewno część głosów na SIII to opinia tych co nie widzieli a o nim słyszeli.

 • bartolinio

  z tym designem to rzeczywiście przegięcie, S3 nie powinno być na podium!!! ba, nawet nie powinno go być w pierwszej 5!!!

 • Vallhalen

  JaK PECH TO PECH 😀 ehhh 😛

 • buli95

  Wasze zdanie, uważacie, że Samsung to gówno. Jednakże zdaniem większości jest on najlepszy. Coś to znaczy prawda?

  • r4dzio

   Tak, że ilość baranów idących ślepo za jedną marką rośnie 😉 marketing robi swoje.

   • Soren

    Ilość baranów ślepo idących za marką rośnie wprost proporcjonalnie do ilości młodocianych hejterów którzy nie dopuszczają do siebie myśli że ktoś może mieć inne zdanie.

    Ahoj majtku.

 • Piotrek1995312

  To zaszczyt posiadać jeden z czołówki najładniejszych smartfonów według androida 😀 I też popieram ich ,zadanie One S/X mają lepszy design . Szkoda mi HTC,to był zdecydowanie nieudany rok dla nich.

 • kubek88100

  hahahahah przewróciłem się z krzesła s3 najładniejszym telefonem 2012 roku HAHAHH to jest najpaskudniejszy hi-end jaki powstał… samsung leci w zaparte cały czas w ten sam design który może w 2 lub 3 modelach był ok ale we wszystkich?! Zamiast tego szajsunga powinien być Sony Xperia T lub Sony Xperia S albo HTC One X S3 jest daleko w polu pod wzgl designu telefonów.O ile w s3 zaokrąglone boki są jakoś znośne ale jak zobaczyłem w sklepie s3 mini to aż się prawie przewróciłem ze śmiechu nie rozumiem co ludzie widzą w samsungu rozumiem że jest NARAZIE liderem rynku to powinien oprócz innowacji i mocnego hardware’u zrobić coś z tym designem który się ciągnie od pierwszego Galaxy

  • marcus1212

   Święta racja samsung hardware ma bdb ale design to mają gorzej niż kulawy,,, SGSIII jest brzydki, a szkoda. Jak dla mnie design i jakość wykonania nr 1 to Nexus 4 i HTC.

   • kubek88100

    A S4? Założę się że będzie wyglądać tak samo ja S3 tylko bd większy ekran 😀

    • kubek88100

     Teraz czekać do podsumowania 2013r na pewno w TOP1 Będzie Sony Xperia Z a najładniejszy tablet analogicznie Xperia Tablet Z 🙂

  • Soren

   HAHAHA głosowała większość.

 • Locke

  Hahhahah…. 😀 Samsung liderem….. 😀

  • paszczakk

   mimo, ze zawsze uwazalem htc z najlepszego producenta androidow ever to w 2012 roku nie pokazalo klasy- nie bylo konkurencji plus fanboy’stwo szerzace sie ogromnie 😉

 • paszczakk

  zawiedziony jestem jak redakcja jesli chodzi o wyglad.
  poza tym to glosowalem na topki 😉 – w wielu konkurencjach top nie mial zadnej konkurencji 😉
  nie rozumiem fenomenu budzetowego L9- za duzy ekran na malej rozdzielczosci- piksele bija po oczach( budzetowe sony powinno sie tam znalezc na 2gim miejscu)
  co do tabletów na 2 lub 3 powinien byc asus transformer, dlaczego nie ma go w zestawieniu? nie wiem w koncu asus nie zdobyl pierwszego miejsca jako producent tabletow tylko za nexa 7ke

  • blaven

   234 PPI. Właśnie taka wartość zagęszczenia pikseli cechuję LG L9. Dla porównania sprzedany w 40,000,000 egzemplarzy Galaxy S II posiada „jedynie” 217 PPI. Co więcej sam jestem posiadaczem S II i „przesiadłem” się na niego z modelu, który miał 245 PPI i wiesz co? Nie przeszkadzało mi to ani trochę. Mam okazję testować L9 (telefon siostry) od kilku dni i pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to to, że telefon chodzi płynniej od S II (obydwa mają Androida 4.0.4). Samej firmie LG można zarzucić tylko fakt, że nie wydają aktualizacji, ale w przypadku wyboru między Ace 2, a L9 nie jest to żaden argument, gdyż Ace ma już na starcie wcześniejszą wersje systemu i nic nie wskazuję na zmianę tej dysproporcji. Nie wiem więc, dlaczego ludzie zamiast pomyśleć samemu i sprawdzić czegoś, przepisują ślepo hasła reklamowe producentów. Jeszcze 3 lata temu (wiem że dla technologii to spory okres, ale nie dla ludzkiego oka, które od tego czasu nie zmieniło się. Naprawdę!) toczona była ostra wymiana zdań na temat sensu zastosowania wyświetlacza Retina w IPhone-ach. Niemal wszyscy, krzyczeli wtedy, że to błąd, a teraz? Nie uważam, że powinniśmy poprzestać na 235 PPI, ale nie uważam również, że to za mało, zwłaszcza w telefonie za średniej półki. Tym bardziej dziwi fakt, zajęcia pierwszego miejsca przez Ace 2 (osobiście wolałbym ujrzeć w tym miejscu Xperie U, która oferuję naprawdę wiele, a jej cenie jest zdecydowanie bliżej, do miana „budżetowej”), a nie L9.
   P.S.
   Piksele biją po oczach? Uważaj żeby nie zrobiły Ci krzywdy.

   • paszczakk

    zwyczajnie biarac ten telefon do reki odczulem dyskomfort w patrzeniu na ekran, ja mowilem o swoich subiektywnych odczuciach a nie ” przepisują ślepo hasła reklamowe producentów” ace 2 tez mi tylka nie urywa- to wszystko jest subiektywne, kazdy glosowal na co chcial chociaz nie zawsze na podstawie wyrobionej tylko przez siebie opini- i to nas wlasnie odroznia od fanboyow 😉 konstruktywna wymiana zdan tylko o faktach ktore sie zaobserwowalo. moze to bicie wynika z tego ze mam 316 ppi i uwazam ze to optymalna ilosc oraz ze oscylacje w poblizu tego wyniku sa bardzo dobre :), moze to kwestia przyzywczajenia oka? co do Twojej wypowiedzi o Iphone- ostatnio mialem 5ke w rece- retina jednak robi robote, nie mozna oderwac wzroku 😉 (tak fanboye teraz mozecie mnie minusowac za to ze powiedzialem ze iphone ma cos fajnego!)- ciezko bedzie dorownac jakoscia retiny, bo ostatnio producenci bawia sie w wojne na liczny zamiast dopracowac to co jest do zrobienia

    wracajac do tematu- wg mojej oceny na pierwszych dwoch miejscach powinno byc sony U oraz miro (wiem ze miro to nie najlepszy telefon, ale jako budrzetowka wyglada i sprawuje sie naprawde dobrze.