Android Pay w Nest Banku – płatności telefonem w kolejnym banku już dostępne

Eliasz Szykowny Newsy 2017-03-01

Całkiem niedawno wprowadzona oficjalnie w Polsce usługa o nazwie Android Pay z pewnością ułatwia korzystającym dokonywanie codziennych płatności. Teraz, aby w prosty sposób zapłacić za zakupy wystarczy posiadać kompatybilnego smartfona wyposażonego w NFC, pracującego pod kontrolą systemu Android i z podpiętą kartą płatniczą. Wszystko sprowadza się do banalnych kroków. Jednak jest pewien problem – nie wszystkie polskie banki wprowadziły do swojej oferty obsługę Android Pay. Do listy dołącza jednak właśnie kolejna instytucja finansowa. I to cieszy.

Android Pay już jest w Nest Banku

Już od dzisiaj użytkownicy posiadający kartę płatniczą w Nest Banku mogą dodawać ją do aplikacji Android Pay. Jednak nie wszyscy (zwłaszcza poweruserzy) mogą się cieszyć dobrodziejstwami programu. Google informuje, że „Android Pay jest dostępny na wszystkich urządzeniach z Androidem, które nie są zrootowane (KitKat 4.4 i nowsze)”. W internecie pojawiają się jednak (nie do końca „legalne”) sposoby na ominięcie tego ograniczenia. Należy jednak pamiętać, że zostało ono wprowadzone dla bezpieczeństwa naszych płatności.

Dajcie znać w komentarzach, czy korzystacie na codzień z usługi Android Pay, czy może wolicie bardziej „klasyczne” rozwiązania.

źródło: Nest Bank S.A.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x