Facebook przenosi zakładki i znowu kopiuje Snapchata

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-02-20

Facebook swego czasu chciał wykupić Snapchata, ale ten postanowił się nie sprzedawać i teraz największy portal społecznościowy postanowił po prostu skopiować całą funkcjonalność swojego konkurenta. Rozwiązanie niby proste, ale mam wrażenie, że najbardziej cierpią na tym sami użytkownicy. Kolejne aktualizacje wcale nie mają zamiaru poprawiać tej sytuacji, wręcz przeciwnie – kolejne funkcje znane ze Snapchata pojawią się w aplikacji Facebooka.

Swego czasu informowaliśmy Was o tym, że Amerykanie planują przenieść belkę z przyciskami przenoszącymi do odpowiednich zakładek na dół. Ta zmiana trafia do coraz większej liczby użytkowników i Facebook wciąż się zastanawia, czy stosować osobny wygląd dla zaproszeń do grona znajomych.

Mimo wszystko to już powinniście wiedzieć będąc naszymi stałymi Czytelnikami. Teraz nowości, a raczej nowe funkcje w Facebooku znane ze Snapchata – w ogóle na tego typu zmiany powinno pojawić się odpowiednie określenie… Do rzeczy. Czym charakteryzuje się żółty program? Oczywiście wysyłaniem zdjęć lub filmów, które tylko raz możemy otworzyć. Tak, właśnie taką możliwość Facebook udostępni swoim użytkownikom, ale będzie działać nieco inaczej. Otóż będzie nam dane dwukrotne zobaczenie wiadomości multimedialnej lub w momencie, gdy znajomy odpowie. Nie zabraknie filtrów i innych efektów sprawiających, że nasze grafiki są piękne oraz jedyne w swoim rodzaju. Wspominałem już, że tego typu zdjęcie lub film będziemy mogli dodać do „My Day”?

Tradycyjnie powyższe nowości dostępne są na razie dla nielicznych niezależnie od wersji aplikacji z jakiej korzystamy. Jeśli narzekaliście, że aplikacja Facebooka jest zbyt lekka, za szybka i ma za mało funkcji to Amerykanie Was nie zawiodą.

źródło: Android Police • Jumperone

  mogliby ich pozwać czy coś..

  • Łukasz Pająk

   Zatrudnili gościa od „programowania” wstecznego… Tylko ciut za późno.

 • Grzesiek

  Dlatego korzystam z face slim. Wcześniej korzystałem z fejsbuka w przeglądarce, do czasu aż zablokowali możliwość wysyłania wiadomości i zmusili do przesiadki na messangera. Na szczęście w apce face slim można je wciąż wysyłać bez śmieciowego messangera.

  • Seba2558

   na Operze działa wszystko 😉

 • Miki Gry

  Niech zrobią jeszcze tak , by czat się kasował po odczytaniu i messanger wyleci z hukiem

  • Łukasz Pająk

   Coś w ten deseń już jest – prywatne konwersacje 🙂

 • Zorpox

  Facebook to zaraza