Użytkowników CyanogenMod było nawet 10 milionów. Niestety, firma Cyanogen Inc się rozpadła, a dziedzictwo przejęła ekipa tworząca LineageOS. I sądząc po aktualnych wynikach idzie im to całkiem nieźle.

Nie tak dawno temu informowałem Was o tym, że pierwsze oficjalne wydania LineageOS są już dostępne do pobrania. Kilka tygodni później możemy się przyjrzeć statystykom. Okazuje się, że popularność tego systemu rośnie z każdym dniem. Aktualnie aktywnych instalacji jest już ponad 515 tysięcy, co dla tak „młodego” ROMu jest świetnym wynikiem.

Statystyki podają również, które urządzenia królują. Okazuje się, że pierwsze miejsce należy do OnePlus One z ponad 40 tysiącami instalacji, na drugim znajduje się Xiaomi Redmi Note 3, następnie OnePlus 3/3T i TOP 4 z wynikiem 20 tysięcy zamyka Samsung Galaxy S3.

LineageOS jest w ciągłym rozwoju. Deweloperzy nieustannie poprawiają zgłaszane błędy, dodają nowe usprawnienia i rozszerzają listę urządzeń. 500 tysięcy instalacji robi wrażenie, a nie zapominajmy, że ROM dostępny jest również w wersji nieoficjalnej dla naprawdę ogromnej ilości urządzeń. Wygląda więc na to, że scheda po CM została należycie przejęta.

źródło: Android Police

    Google News
    Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
    Obserwuj

    Kamil Lewicki

    Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.