Wiceprezes Samsunga został aresztowany pod zarzutem korupcji

Newsy

Wiceprezes Samsunga Lee Jae-yong został dziś aresztowany pod zarzutem korupcji. Jak donosi Bloomberg, Lee jest też podejrzany o krzywoprzysięstwo i malwersacje. Sprawa ma związek z głośną aferą, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Antybohaterką tamtych wydarzeń była prezydent Korei Południowej Park Geun-hye.

Sąd Rejonowy w Seulu jeszcze w styczniu odrzucił wniosek o zatrzymaniu Lee, ale teraz odwołał swoją decyzję, po ujawnieniu nowych dowodów. Podejrzewa się, że wiceprezes Samsunga przekazał ponad 38 milionów dolarów łapówek przyjaciółce prezydent Park, która obecnie jest sądzona za wykorzystywanie swoich relacji z głową państwa Korei Południowej.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Nowe informacje donoszą też, że Lee Jae-yong przekazał 3,1 milionów dolarów fundacji zarządzanej przez Choi Soon-sil – przyjaciółkę „zawieszonej w czynnościach” prezydent Park Guen-Hye.

Przypomnijmy, w zeszłym roku skandal korupcyjny w Korei wyprowadził na ulice miliony ludzi, którzy domagali się odejścia i skazania prezydent Park i jej przyjaciółki, Choi-Soon-sil. Nowe informacje ujawniają, że nie tylko najważniejsze osoby w państwie „maczały palce” w aferze korupcyjnej, ale i szefowie największego koncernu Korei Południowej.

 

Źródło: theverge


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x