Wiceprezes Samsunga został aresztowany pod zarzutem korupcji

mm Paweł Bilski Newsy 2017-02-17

Wiceprezes Samsunga Lee Jae-yong został dziś aresztowany pod zarzutem korupcji. Jak donosi Bloomberg, Lee jest też podejrzany o krzywoprzysięstwo i malwersacje. Sprawa ma związek z głośną aferą, która miała miejsce w grudniu ubiegłego roku. Antybohaterką tamtych wydarzeń była prezydent Korei Południowej Park Geun-hye.

Sąd Rejonowy w Seulu jeszcze w styczniu odrzucił wniosek o zatrzymaniu Lee, ale teraz odwołał swoją decyzję, po ujawnieniu nowych dowodów. Podejrzewa się, że wiceprezes Samsunga przekazał ponad 38 milionów dolarów łapówek przyjaciółce prezydent Park, która obecnie jest sądzona za wykorzystywanie swoich relacji z głową państwa Korei Południowej.

Nowe informacje donoszą też, że Lee Jae-yong przekazał 3,1 milionów dolarów fundacji zarządzanej przez Choi Soon-sil – przyjaciółkę „zawieszonej w czynnościach” prezydent Park Guen-Hye.

Przypomnijmy, w zeszłym roku skandal korupcyjny w Korei wyprowadził na ulice miliony ludzi, którzy domagali się odejścia i skazania prezydent Park i jej przyjaciółki, Choi-Soon-sil. Nowe informacje ujawniają, że nie tylko najważniejsze osoby w państwie „maczały palce” w aferze korupcyjnej, ale i szefowie największego koncernu Korei Południowej.

Źródło: theverge • mojo

  Ale ta nowa strona słaba: chujnia jednym słowem jak mam wejść na portal z komórki to odpuszczam..n

 • haVoc vulTure

  Z twarzy podobny do s7e.

 • Wojtuś Bastek

  Apple czeka to samo.

 • :)

  i się skończy babci sranie…

 • MasakratorLewactwa

  Dwie ręce uciąć i skończyło by się złodziejstwo

  • Adrian Celej

   Od brudnej roboty ma się ludzi, nie ręce…

   • MasakratorLewactwa

    Chodzi o to żeby więcej nikt nie kradł. Co z tego że ma się ludzi od brudnej roboty, jak oni po jednej ręce stracą a ty dwie, to się zastanowisz tysiąc razy zanim coś ukradniesz