W dniach 15-17 maja 2013 roku ma się odbyć konferencja Google I/O w San Francisco. Co roku gromadzi ona wiele osób przed monitorami, którzy dokładnie śledzą zapowiedzi Google na kolejny rok. Już teraz zaś pojawiają się pierwsze przecieki związane z tym wydarzeniem.

Jak informuje serwis ndtv.com na konferencji mają zadebiutować dwa nowe urządzenia z rodziny Nexus, a dokładnie smartfon Nexus 5 oraz tablet Nexus 7.7. Pierwszy z nich ma posiadać ekran o przekątnej 5 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080p, czterordzeniowy procesor Tegra 4, 2 GB pamięci RAM, 13 Mpix aparat oraz 3 Mpix kamerkę do wideorozmów i 8 lub 16 GB pamięci wbudowanej. Smartfon ma kosztować 299 dolarów (w wersji z mniejszą ilością pamięci wbudowanej).

Nexus 7.7 ma posiadać 7.7 calowy ekran wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD i podobnie jak Nexus 5 ma być wspierany czterordzeniowym procesorem Tegra 4 i 2 GB pamięci RAM. Dostępny będzie w wersji z 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej, a jego cena za wersję podstawową ma wynieść 299 dolarów.

Prawdopodobnie oba urządzenia zostaną wyprodukowane przy współpracy z LG.

Czy te przecieki okażą się prawdziwe, dowiemy się zapewne dopiero na Google I/O, dlatego pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość.

Źródlo: ndtv.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.