Zdjęcie przedniego panelu LG G6 w Sieci – oto nowe proporcje ekranu

Łukasz Pająk Newsy 2017-02-13

Zaledwie dwa tygodnie dzielą nas od targów Mobile World Congress, które bez wyraźnego udziału Samsunga z pewnością będą ciekawe. Swego czasu opisałem, co mogą zabrać ze sobą do Barcelony poszczególni producenci, a do tego dochodzi ciekawa zapowiedź od Vernee. Jednak to LG najprawdopodobniej zbierze najwięcej oklasków za sprawą G6, który nie będzie szczycił się rekordową mocą obliczeniową, ale z pewnością nie będzie to nudny smartfon.

W tym roku możemy spodziewać się kilku trendów. Przede wszystkim większość producentów mobilnych urządzeń będzie chciało zmniejszyć wielkość ramek wokół wyświetlacza. Dodatkowo Koreańczycy – tak, Samsung też – chcą przełamać dotychczasowy standard ekranów wykonywanych w proporcjach 16:9 na rzecz 18:9. W przypadku LG technologia ta najprawdopodobniej zostanie nazwana jako FullVision i jeszcze dokładnie nie wiemy w jaki sposób zostanie wykorzystana. Mimo wszystko łącząc powyższe zmiany, smartfony z pewnością staną się dłuższe w stosunku do szerokości, co doskonale widać na zdjęciu prezentującym przedni panel G6:

Powyższy ekran charakteryzować się będzie przekątną wynoszącą 5,7-cali, rozdzielczością QuadHD dostosowaną do proporcji, czyli 2880×1440, co w sumie daje 564 pikseli na cal. Z tego samego źródła dostaliśmy kolejne potwierdzenie, że LG zastosuje Google Assistant.

Premiera G6 coraz bliżej, na propozycję Samsunga będziemy musieli poczekać przynajmniej kolejny miesiąc, ale mimo wszystko już bliżej niż dalej do poznania nowej generacji flagowych smartfonów i rozpoczęcia walki o miano producenta najlepszego urządzenia na rynku.

źródło: ithome • Jumperone

  Wygląda.. ciekawie. Aż zatęskniłem za używaniem LG 😉

 • Hej, wasz kanał RSS podrzuca złe obrazy, z poprzedniego postu. FYI. https://uploads.disquscdn.com/images/9bb1325701f38b8c5a7678a7147b251fc8f30a38470b2d7cbe4c23c2b8edcb23.png

  • Łukasz Pająk

   Dzięki za informację. Przekażemy je w odpowiednie ręce 🙂

   • FYI, problem dalej istnieje, bez zmian. Dodajcie się do Feedly albo innych czytników i poczekajcie ze dwa dni, zobaczycie o co chodzi z obrazami.

 • mickey93

  brzydki. było by o wiele lepiej gdyby zastosowali normalny prostokątny wyświetlacz a nie jakiś zaokrąglony nie wiadomo po co

  • już ci tłumaczę po co. 1) bo mogą. 2) mamy tu wyświetlacz 18:9. widać, że nie ma przycisków pod ekranem, więc będą one ekranowe. ale po co zajmować miejsce wyświetlacza 16:9 przyciskami ekranowymi? Jednocześnie LG pokazuje, że fajnie można wykorzystać dodatkowy ekran( V10 i V20). Więc? Mając 18:9 dzielimy go na 1:9 + 16:9 + 1:9. Dalej chyba nie muszę tłumaczyć?

   • mickey93

    ale ja nie pisze o proporcjach tylko o zaokraglonych rogach!!

 • sejfit

  Na pewno jest ładniejszy od G5 🙂 Ale o to ciężko nie było 😀x