Nokia chce wybudować sieć 5G w Europie

Nokia i Orange wspólnie pracują nad rozwojem sieci 5G – streaming wideo w 8K i gier VR możliwy

Newsy

CCJZnR8UgAMy6CV

Wygląda na to, że już niebawem standardem stanie się sieć 5G. Nokia właśnie nawiązała współpracę z Orange, a technologie, którymi się zajmą to „Ultra Brodband” oraz Internet Rzeczy. Co więcej, nie tylko smartfony są brane pod uwagę, ale niemalże wszystko co nas otacza.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Infografika, jaką opublikowała Nokia daleko wykracza poza urządzenia mobilne. Połączone z siecią będzie wszystko – począwszy od ubrań po inteligentny dom. Nokia spodziewa się miliardów połączeń w jednym czasie, stworzyła więc system „Dynamic Network Slicing”, który pozwala na elastyczne konfigurowanie i elastyczne dostosowywanie sieci do panujących warunków.

 

nokia-5g-infografika-850x451

 

Rozwój do 5G pozwoli na przesyłanie wideo w rozdzielczości 8K oraz streamowanie gier VR. Współpracę widać również teraz na polu 4,5G i wkrótce Nokia wraz z Orange rozwijać będą 4,9G – tam przesył ma wynosić nawet kilka gigabitów na sekundę.

 

nokia-5g-19gbps-throughput-850x443

 

Konkurencja nie śpi – w zeszłym roku z pracami na siecią 5G ruszył Samsung we współpracy z T-Mobile.

 

źródło: GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x