YouTube-Materail-Design

 

Zawsze warto korzystać z aktualnej wersji danej aplikacji. Stare wydania mogą być obarczone poważnymi błędami – nowe oczywiście też – ale w większości przypadków zyskujemy nowe funkcje, które mogą okazać się bardzo przydatne. Jednak od każdej zasady są wyjątki.

 

Wystarczy spojrzeć na Facebooka, którego aplikacje na Androida z wydania na wydanie wydają się gorsze i jeszcze bardziej zasobożerne. Jednak tak nie jest z YouTubem, który aktualizowany przez Google zazwyczaj przynosi interesujące, aczkolwiek niekoniecznie rewolucyjne zmiany. Amerykanie chcą, żebyśmy korzystali z aktualnych wersji aplikacji, ale czy swego rodzaju zmuszanie do nich jest właściwe? Jeden z użytkowników tej aplikacji nie chce instalować nowszej wersji toteż ujrzał taki komunikat:

 

youtube aktualizacja komunikat

 

Trzeba poczekać przynajmniej 15 sekund, aby skorzystać z programu. Nie jest to dobra informacja dla użytkowników niemogących z różnych przyczyn zaktualizować aplikacji, a skoro taki trend zaproponowało Google to czemu inni deweloperzy nie mogliby zrobić tego samego? Facebook już wspomina, że stare programy nie będą obsługiwane, ale można to ominąć modyfikując odpowiednio instalator – obawiam się, że może to być niedługo bardzo popularny zabieg.

 

Oczywiście możemy spodziewać się dużych zmian w samym YouTubie (zmiana bibliotek), co ewidentnie wymusi aktualizację wszelkich serwisów i aplikacji, aby te w ogóle były w stanie poprawnie działać. Mimo wszystko powyższa metoda nie wydaje się być odpowiednią – sam komunikat jest jak najbardziej trafny, ale blokada czasowa już jest nie na miejscu.

 

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.