ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google pracuje nad nowymi Pixelami – jeden będzie mieć dobry aparat, drugi niską cenę

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
pixel-white-front-e1481752024720

Google jesienią poprzedniego roku wypuściło na rynek flagowy smartfon sygnowany swoim logo – Pixel. Pojawił się on w odsłonie „standardowej” oraz „XL”, czyli nieco większej. Trzeba przyznać, że to jedno z najciekawszych urządzeń poprzedniego roku, lecz niestety niedostępne w oficjalnej sprzedaży w Polsce. Czy to się zmieni w przypadku Pixela 2 oraz Pixela 2B? Nie wiadomo. Możemy jednak pomówić o tym, czego się spodziewać.

Jak informuje serwis 9to5google, Gigant z Mountain View pracuje nad kolejnymi smartfonami. Będą one oczywiście następcami zeszłorocznych Pixeli. Podążając za źródłem, od Pixela 2 możemy oczekiwać bardzo dobrego aparatu. Już przy premierze pierwszego modelu producent mocno akcentował jego jakość. Następca co prawda nie będzie mieć zwiększonej liczby megapikseli, lecz lepiej ma sobie radzić w słabszych warunkach oświetleniowych. Nowy Pixel ma też spełniać normę IP67/IP68, czyli dołączy do grona wodoodpornych smartfonów.

Google testuje dwa rodzaje procesorów – jednym z nich jest jednostka Snapdragon 83X, druga zaś pochodzić ma od Intela. Pixel 2 będzie zatem nie tylko lepiej robił zdjęcia oraz szybciej pracował, ale będzie również droższy o około 50 dolarów.

Jeśli jednak ktoś były zainteresowany tańszą odsłoną Pixela, taka również ma się pojawić. „Pixel 2B” będzie słabszą wersją flagowego modelu, który pojawi się równolegle przy premierze bądź też krótko po niej.

źródło: 9to5google

Sprawdź najnowsze wpisy