Samsung ma ambitny cel: chce dostarczyć na rynek 60 mln sztuk Galaxy S8

Adam Lulek Newsy 2017-01-09

galaxy s8 6
Za niecałe 2 miesiące odbędą się targi MWC w Barcelonie. W ostatnich latach, w przeddzień tego wydarzenia, Samsung prezentował flagowca z linii S. Jego premiera na rynku następowała zazwyczaj w ciągu 1-2 tygodni od konferencji. Niestety tym razem najnowszy model z serii S zostanie zaprezentowany dopiero w kwietniu. Producent będzie musiał wyjątkowo się postarać o jego efekt „wow”, aby zatrzeć negatywny odbiór jaki towarzyszył firmie przy klapie związanej z Notem 7.

Według portalu The Investor, Samsung zamierza dostarczyć na rynek 60 mln sztuk Galaxy S8 w 2017 roku. Producent składa już zamówienia na odpowiednią liczbę komponentów, a masowa produkcja flagowca ma się rozpocząć w marcu. W każdym miesiącu Koreańczycy chcą wyprodukować 5 mln egzemplarzy urządzenia.

Trzeba przypomnieć, że 60 mln egzemplarzy to dość ambitny cel w porównaniu do poprzednich generacji, które plasowały się między 45 a 48 mln sztuk dostarczanych do sklepów. Rekordowe w tym względzie były: Galaxy S3 z liczbą 65 milionów oraz Galaxy S4 z wynikiem 70 milionów w 2013 roku.

źródło: phonearena






Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x