nexus2cee_youtube_thumb

 

Od wielu miesięcy (jak nie lat) zmorą YouTube’a na urządzeniach mobilnych jest oglądanie filmów trwających co najmniej godzinę. Minął Was interesujący fragment? Teoretycznie wystarczyłoby przewinąć te kilkanaście sekund do tyłu i po problemie. Teoretycznie, gdyż w praktyce jest to niesamowicie trudne.

 

Na szczęście doskonale zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Google pracowało nad rozwiązaniem tego problemu. Pomysłów było wiele, ale ostatecznie stanęło na podwójnym kliknięciu, aby przewinąć odtwarzane nagranie o 10 sekund. Testy dobiegają już końca i w najnowszym wydaniu YouTube’a oznaczonym numerem 11.47 możemy już korzystać z nowej funkcjonalności. Jednak sama instalacja aktualizacji może nie wystarczyć. Na szczęście jest na to sposób, ale wiąże się z utratą wszelkich ustawień YouTube’a. Oczywiście wszystko sprowadza się do usunięcia danych aplikacji z poziomu ustawień i od tej pory dwukrotnie klikając po odpowiedniej części ekranu przewiniemy film o 10 sekund tak jak to ma miejsce na następującej animacji:

 

 

Niby proste, a z pewnością ułatwi życie niejednej osobie, która ogląda na telefonie długie nagrania. Oczywiście jeśli jeszcze odpowiednia aktualizacja nie jest dla Was dostępna z poziomu sklepu Play to możecie ją zainstalować za pomocą instalatora z APK Mirror: Klik!

 

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.