Netflix w końcu wprowadza możliwość pobierania filmów do oglądania offline

Eliasz Szykowny Aplikacje 2016-11-30

netflix_app_icon_with_logo2

W końcu będzie można używać Netflixa na pustkowiu. Dzisiaj firma ogłosiła, że wprowadza tryb odtwarzania offline. Na początek jednak nie wszystkie produkcje będą miały włączoną możliwość pobierania treści do późniejszego odtwarzania. Na pierwszy ogień idą takie tytuły jak „Stranger Things”, „The Crown”, „Narcos” czy „Orange is the New Black” (i nie tylko). W przyszłości będzie można pobierać jeszcze więcej treści.

Po najnowszej aktualizacji Netflixa (Android/iOS) wszystkim zainteresowanym powinien pojawić się przycisk pobierania, który pozwala zapisać zawartość, którą możemy oglądać później. Istnieją dwie opcje jakości – standardowa i wysoka. Jakość standardową oczywiście możemy szybciej pobrać i zmarnować mniejszą ilość pakietu danych (o ile takowy posiadamy). Co ciekawe, funkcja jest dostępna we wszystkich planach subskrypcyjnych.

Wydaje się, że decyzja Netflixa o wprowadzeniu tej funkcji wynikła w pewnej mierze z zachowań konkurencji (np. Amazon Instant Video, Vudu), którzy umożliwili użytkownikom pobieranie treści już wcześniej.

Zobacz też: Ten smartfon ma baterię o pojemności aż 10900 mAh!

Źródło: Netflix • maniek122112

  No dobra, ale czy jak ściągnę ten film na tel/tablet to mogę go potem legalnie zrzucić na kompa, dysk czy pendrive?

  • Viteq

   Odpowiedź na to pytanie wydaje się oczywista. Jasne, że nie. To ma być plik do odtworzenia na telefonie/tablecie bez marnowania pakietu danych, lub poza zasięgiem sieci, nie furtka do kopiowania seriali dla kumpli, którzy abonamentu w netflixie nie wykupili. Nie zdziwię się jeśli pliki w ten sposób ściągnięte będą w jakimś dziwnym formacie odtwarzanym tylko przez aplikację netflix.

   • maniek122112

    Dla mnie to nie było oczywiste, więc dziękuję za wyjaśnienie.

   • maxprzemo

    Format plików to jest pikuś. To raczej będzie zaszyfrowany plik specjalnym kluczem który znać będzie tylko aplikacja Netflix 😉
    A kiedy ta aktualizacja ma się pojawić bo na razie cisza na tv i fonie ?

    • Viteq

     U mnie już jest od wczoraj zarówno na androidzie jak i ios. Na telewizorze jeszcze nie sprawdzałem, ale on jest podpięty stałe do sieci domowej więc to zbędne. Bardziej mi zależało na możliwości oglądania treści z netflixa np. w samolocie.x