mi-5_foto1343254

 

We wrześniu bieżącego roku poznaliśmy następcę modelu Xiaomi Mi 5 – Mi 5s. Wygląda na to, że chińska firma ponownie zamierza niejako skopiować nazewnictwo Apple’a. Podobno już niebawem światło dzienne ujrzy urządzenie o nazwie Xiaomi Mi 5c. Specyfikacja wyciekła, pojawiło się zdjęcie, a także data premiery tego smartfona.

 

Telefon ten ma mieć 5,5-calowy ekran zachodzący na boki bryły, ośmiordzeniowy procesor 2,2 GHz, 3 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej, moduł NFC. Główna kamera ma robić zdjęcia maksymalnie 12 MPx, natomiast przednia – 8 MPx. Urządzenie będzie pracowało pod kontrolą nakładki MIUI 8.0, prawdopodobnie opartej o Androida 6.0 Marshmallow (niestety). Wróćmy jeszcze na chwilę do procesora. Według raportu zostaną użyte rdzenie Cortex-A53 i będzie to rzekomo procesor wyprodukowany przez Xiaomi.

 

Wcześniejsze przecieki zawierały także informacje o tym, że smartfon zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk „home”, a szkło z przodu bryły będzie miało krawędzie 2.5D.

 

 

Prezentacja Xiaomi Mi 5c ma się odbyć już 30 listopada, w środę, czyli raptem za 5 dni.

 

Źródło: MyDrivers.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl