Bateria ładowana w kilka sekund i wystarczająca na tydzień pracy – brzmi fajnie?

Newsy

smartphone-battery

Baterie w smartfonach to bolączka i nawet super-hiper-mega-ultra szybkie ładowanie nie zawsze jest w stanie załagodzić sprawę. Producenci jednak robią co mogą, by zoptymalizować działanie urządzeń tak, by wytrzymały chociaż jeden dzień naprawdę ciężkiej pracy. A gdyby tak baterię ładować znacznie rzadziej, a zarazem szybciej?

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

 

Naukowcy z University of Central Florida stworzyli superkondesator, który przechowuje ładunki elektryczne na powierzchni materiału, a nie w reakcjach chemicznych, jakie zachodzą w obecnych bateriach. Dzięki temu akumulator jest w stanie naładować się w ciągu kilku sekund i wytrzymać tydzień pracy. Co więcej, takie baterie mają być trwalsze i przeżyć aż 30 tysięcy cykli!

 

ucf-840x528

 

Projekt oczywiście nie jest gotowy do komercjalizacji, więc będziemy musieli na niego jeszcze trochę poczekać. Powstał jedynie prototyp, które pokazuje, „że można”. Do wytwarzania superkondesatorów wykorzystuje się grafen – a nie jest to materiał, który łatwo daje się połączyć z innymi. Jeśli zespołowi uda się opatentować swój projekt oraz dopracować proces produkcji, wkrótce nie tylko w świecie smartfonów, ale również w elektrycznych samochodach doczekamy się rewolucji.

 

źródło: Android Authority


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x