ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Wideo] Ten krótki film sprawi, że iOS na iPhonie się zawiesi

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
ios-10-iphone

 
Pamiętacie błąd dotyczący zmiany daty w iPhone’ach? Przypomnę, że problem dotyczył wybrania daty 1 stycznia 1970, która zamieni iPhone’a lub iPada w nic niewartą cegłę. Co prawda, aby to „zadziałało”, to po tej czynności, należy smartfon wyłączyć i włączyć raz jeszcze, ale nie radzę tego próbować, nawet jeśli tak bardzo nie lubicie firmy z Cupertino.
 
Teraz w Internecie pojawił się kolejny sposób na zepsucie iPhone’ów. Nie jest on tak szkodliwy, jak ten wspomniany wyżej, jednak wywołuje crash systemu. Wystarczy ściągnąć film na iPhone’a i go odtworzyć. Kilkusekundowe wideo powoduje, że po krótkim czasie iOS zwalnia, po czym kompletnie przestaje odpowiadać na większość komend. Jedynym sposobem na przywrócenie smartfonu do normalnego stanu jest jego restart. Jak to działa, możecie zobaczyć na poniższym filmie z YouTube’a.
 

 
Wielu użytkowników z Reddita testowało powyższy problem na własnych smartfonach. Apple prawdopodobnie jest świadome występującego błędu i być może przygotowuje łatkę. Wspomniane wideo, które zacinało system, dostępne było pod TYM linkiem, jednak zostało ono usunięte.
 
źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy