Nie jest tajemnicą, że HTC jest daleko  w tyle na rynku smartfonów za takimi rywalami jak Samsung i Apple. Według najnowszych doniesień tajwańska firma zamierza  wstrzymać prace nad kilkoma nowymi urządzeniami. HTC chce spojrzeć z dystansu na swoja sytuację i ma nadzieję, że uda im się poprawić wizerunek firmy.

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

„HTC wtrzymało już pracę nad kilkoma modelami telefonów na rok 2013 oraz zredukowało zamówienia na inne swoje słuchawki.”

Natomiast obserwatorzy branży uważają, że HTC może mieć problemy z poprawieniem wizerunku firmy. W końcu ich nowe telefony z Windows Phone 8 nie zrobiły furory na rynku tak samo jak seria One. Dodatkowo najwięksi konkurenci, czyli iPhone 5 i Samsung Galaxy S3 sprzedają się bardzo dobrze.

Ja osobiście trzymam kciuki za HTC, zwłaszcza po wyciekach dotyczących HTC M7. Niezależnie czy lubicie Sense, czy nie, ta firma to kawał historii Androida. Dodatkowo tworzą oni jedne z najpiękniejszych i najlepiej wykonanych urządzeń z zielonym systemem na pokładzie. Chociaż osobiście uważam ze do popularyzacji ich urządzeń brakuje im dobrego marketingu.

Źródło: Digitimes
Krzysztof Kulpiciński