samsung-galaxy-s7-832473259

 

Ostatnie miesiące nie były najlepszymi w historii Samsunga. Południowokoreańska firma nieźle przejechała się na modelu Galaxy Note7. Informacje o tym, że „Samsungi wybuchają” (już nawet nie było istotne które konkretnie modele) obiegły cały świat. Jednak potem okazało się, że to jeszcze nie koniec. Pojawiły się doniesienia, że Galaxy S7 (edge) także „eksplodują”, przegrzewają się, płoną itd.

 

W związku z tymi rzekomymi (lub nie) informacjami nagłaśnianymi w mediach Samsung wydał specjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że „nie było żadnych potwierdzonych przypadków przegrzewania baterii wśród ponad 10 mln jednostek w Stanach Zjednoczonych”. Przedsiębiorstwo ewidentnie stara się uspokoić posiadaczy najnowszych telefonów z serii S. Pojawia się zapewnienie, że „Samsung stoi murem za bezpieczeństwem i jakością tych smartfonów”. Mimo to w opublikowanym tekście pojawia się również stwierdzenie, że „istnieją potwierdzone przypadki uszkodzeń zewnętrznych, ale dopóki nie zbadamy każdego urządzenia nie będziemy w stanie ustalić prawdziwej przyczyny incydentów”.

 

Zobacz też: Huawei „cichaczem” prezentuje nowy model należący do rodziny Mate 9

 

Wszystko wskazuje na to, że zdarzenia były raczej przypadkowe i mogły wynikać z różnych czynników, a ich częstość występowania jest niewątpliwie bardzo niska. Miejmy to na uwadze decydując się na wybór wymarzonego smartfona. iPhone’y i inne urządzenia też „wybuchają”.

 

Źródło: Samsung US

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Eliasz Szykowny

W Android.com.pl od 2016 roku. Lubię i korzystam na co dzień z „czystego” Androida, ale też z równym zainteresowaniem patrzę na inne nakładki i konkurencyjne platformy. Interesuję się wszystkim, co związane z najnowszymi technologiami oraz wirtualnym światem. Mój blog: https://eliasztech.pl