chipped-tooth-properly-san-diego

Nikt nie lubi zdjęć słabej jakości. Nie dość że nic nie widać to przybliżenie obrazu skutkuje brzydką pikselozą. A to dziwne, bo na filmach zawsze się udaje! Czy to Liam Neeson w Uprowadzonej, czy też magiczni technicy z CIA, tam zawsze efekt pozwala rozwiązać problem. A gdyby tak… robić to samo w domu? Google ma na to pomysł!

 

Zwie się on RAISR, Rapis and Accurate Image Super-Resolution. Jest to nowa technologia, która się dopiero uczy, lecz wiele obiecuje. Pozwoli ona na zmianę zdjęcia niskiej jakości w zdjęcie wysokiej jakości. Google mówi, że technika ta jest porównywalna, a nawet i lepsza niż dotychczasowe rozwiązanie. Jest również od 10 do 100 razy szybsza!

 

nexus2cee_upsampling-example

stara technologia

 

 

nexus2cee_raisr-flowchart-668x269

RAISR

 

RAISR uczy się na dwa sposoby. Pierwszy z nich opiera się na podstawie zestawienia dwóch zdjęć – złej oraz dobrej jakości, a następnie próbie doprowadzenia jakości pierwszego z nich do tej znanej z drugiej fotografii. Drugi sposób nauki to przerobienie zdjęcia lepszej jakości na zdjęcie gorszej jakości, a następnie próba odtworzenia go do pierwotnego stanu. Poniżej próbki efektywności RAISR.

 

 

Technologia ta zapowiada się niezwykle ciekawie. W przyszłości najprawdopodobniej możemy liczyć na jej obecność na urządzeniach mobilnych tudzież integracji ze Zdjęciami Google czy Aparatem. Takie możliwości w swojej kieszeni? Bomba!

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.