[Pobierz] Zaktualizowane Mapy Google otrzymują nowy przełącznik, odświeżone funkcje i nowe powiązania miejsc

1 minuta czytania
Komentarze
google-maps-aktualizacja-do-pobrania-4

Mapy Google w ciągu ostatniego roku rozwinęły się tak bardzo, że funkcja nawigacji jest wciąż najważniejsza, ale dla niektórych niekoniecznie potrzebna. Możemy sprawdzać i wydawać opinie o różnych miejscach, dowiedzieć się o jakie porze najlepiej się do nich wybrać i wiele, wiele więcej.

Tym razem Amerykanie w wersji 9.41.0 (beta) postanowili nie skupiać się na wielkich dodatkach, a dopracować to, co już jest dostępne. Tym samym odświeżony został chociażby panel z dodawaniem przystanków na trasie. Teraz jest zdecydowanie bardziej czytelny, co jest bardzo ważne w trakcie jazdy samochodem. Do tego dodamy nowy przełącznik, który znajdziecie w ustawieniach. Jego nazwa wszystko zdradza: „Zobacz widok satelitarny po uruchomieniu Mapy” z odpowiednią adnotacją o większym zużyciu danych. Dotychczas za każdym razem trzeba było ręcznie przełączać tryb wyświetlania mapy na satelitarny. Ostatnia zmiana, która najprawdopodobniej nie zawitała jeszcze do Polski do nowa sekcja w opisie dane lokacji (np.: restauracji). Oprócz podstawowych informacji takich jak godziny pracy, adres, krótki opis czy też wspomnianych już opinii pojawią się odnośniki do zewnętrznych serwisów opisujących właśnie to miejsce.

Android Police po prześledzeniu kodu nowego wydania Map Google znaleźli również sekcję, która wskazuje, że Amerykanie szykują się do dodania sekcji związanej z promocjami w hotelach. Tradycyjnie zainteresowani mogą pobrać nowe wydanie ze sklepu Play: Klik! (trzeba być betatesterem) lub z APK Mirror: Klik!

Motyw