sms

 

Korzystacie jeszcze z SMSów? Tak, to ta najdroższa forma przesyłania maksymalnie 160 znaków do innego urządzenia. Oczywiście dzisiaj w większości umów z operatorami są już nielimitowane, ale nie da się ukryć, że ich znaczenie jest z roku na rok mniejsze. Oczywiście znajdą się wyjątki, które wysyłają głównie SMSy, ale dzisiaj ich rolę przejmują komunikatory internetowe, podczas gdy standardowe wiadomości tekstowe zostawiamy na życzenia świąteczne.

 

Mimo wszystko Google postanowiło udoskonalić tę formę wiadomości, co już powinniście zauważyć korzystając z Messengera od Amerykanów, który został zdecydowanie udoskonalony. Jednak jego pełne możliwości mogą teraz poznać chociażby konsumenci Sprinta, którzy za sprawą RCS (Rich Communications Services) mogą w ramach „SMSów” tworzyć rozmowy grupowe czy też wysyłać zdjęcia w wysokiej rozdzielczości. Oczywiście to wciąż nie to samo, co chociażby Messenger od Facebooka, Whats App czy też Line, ale czy właśnie taka czeka przyszłość SMSów? Google nie ukrywa, że chce umożliwić wszystkim użytkownikom Androida takie możliwości i wszystko sprowadza się do umów z operatorami.

 

W takim razie pozostaje czekać na kolejne informacje w tej sprawie. Ciężko określić czy cała akcja obejmie również Europę, ale patrząc na wszelkie zapowiedzi ze strony Google to ewidentnie będziemy i my mieć do czynienia z SMSami w nowej wersji.

 

 

źródło: Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.