ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Pobierz] Mapy Google zaktualizowane – tym razem ucieszą się osoby nienawidzące korków

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google-maps-aktualizacja-mapy-ruch-korki

Mapy Google nie mają sobie równych. Konkurencja tak naprawdę musi ratować się jedynie wyjątkowymi funkcjami, o które dzisiaj już ciężko. Oczywiście amerykański produkt nie jest idealny, ale wciąż pojawiają się najprzeróżniejsze nowości. Tym razem postanowiono usprawnić planowanie trasy.

Najnowsza wersja 9.39 (beta) dostępna w sklepie Play nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian. Jednak pojawił się nowy, prosty widżet, który tak naprawdę jest skrótem do nowej funkcji Map Google. „Ruch” przekierowuje nas tak naprawdę do widoku naszej okolicy i informuje nas o wszelkich zatorach drogowych na wszystkich drogach w promieniu parunastu kilometrów od nas. Tym samym mamy do czynienia z funkcją znaną od dawna, ale w tym wydaniu jest ona o wiele bardziej czytelna i mamy szczegółowo podane informacje na temat korków.

Jednak to nie jedyna nowość. Druga, tym razem ukryta w kodzie i zapewne sterowana odgórnie, dotyczy informowaniu nas o „popularności” danego miejsca (restauracji, basenów itp.) w konkretnych godzinach. Nie jest to żadna nowość, ale dotychczas dane prezentowane przez odpowiednią skalę nie brały pod uwagę wszelkich wydarzeń czy też po prostu były nieaktualne. Niedawno dodana funkcja do wyszukiwarki Google pozwala pokazać jak jest w danej chwili („na żywo”) w konkretnym miejscu i właśnie odpowiedni fragmentu kodu pojawił się w mapach.

Jeśli jesteście zainteresowani powyższymi nowościami, a jeszcze nie możecie ich pobrać to pamiętajcie, że musicie zapisać się do testów lub ściągnąć instalator z APK Mirror: Klik!

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy