ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Po ponad roku od debiutu Windows 10 zainstalowany został na 400 mln urządzeń

Autor: Adam Lulek Kategoria: Aplikacje
Windows 10

 
Windows 10 zdobywa kolejnych użytkowników i posiada już spory udziału w rynku. Jest on dostępny od ponad roku i według statystyk Microsoftu liczba urządzeń, na których zainstalowany jest ten system wynosi nawet ponad 400 mln. Osobiście również zaliczam się do grona użytkowników „okien” i nie żałuję, gdyż według mnie jest to najlepszy system na komputery od giganta z Redmond.
 
Po słabym Windowsie 8 i 8.1, kolejna wersja stała się wybawieniem dla korzystających. Nic dziwnego, że Microsoft kusił użytkowników darmową aktualizacją, z której wielu z nich skorzystało. Niestety „promocja” się skończyła i proces implementacji Windowsa 10 na różnego rodzaju urządzenia (smartfony, tablet, PC) wyraźnie zwolnił.
 
Mimo wszystko Microsoft liczy, że uda mu się przekroczyć magiczną liczbę 1 miliarda aktywnych maszyn z najnowszymi „oknami”. Firma jednak nie określiła, kiedy miałoby to nastąpić. Warto dodać, że wciąż najpopularniejszym systemem jest Windows 7 z około 50% udziałem w rynku, drugą lokatę okupuje Windows 10, a trzecią nieśmiertelny… Windows XP! Ciekaw jestem z jakiego systemu Wy korzystacie i który był dla Was najprzyjemniejszy w użytkowaniu. Dla mnie „dziesiątka” jest zdecydowanie najlepsza – żadnych lagów, świetne rozwiązanie sprawy z kaflami, najlepszy interfejs.
 
źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy